×
TOPZINE.cz

Marihuana je legální. Dnešním dnem balíte jointa beztrestně

Dnešním dnem přichází v platnost novela zákona o návykových látkách, která prošla Poslaneckou sněmovnou na konci loňského roku. Vítají ji především uživatelé marihuany.

Novelou zákona končí stíhání uživatelů marihuany a lehkých omamných látek. Do konce března přitom platilo, že trestným činem bylo držení této látky v množství více jak 15 gramů. Dnešním dnem můžete mít pro osobní potřebu jakékoli množství drogy.

Změna se týká i pěstování konopí. Zatímco ještě včera jste mohli dostat za pěstování více jak pěti rostlin až šest měsíců natvrdo, dnes tato omezení končí.

Změnu přivítala jak široká veřejnost, tak i řada odborníků z řad lékařů. „Držení konopí a jiných omamných látek pro osobní potřebu se i nadále nevztahuje na osoby mladší osmnácti let. Podání omamné látky osobě nezletilé osobou zletilou je nadále trestným činem a trestá se odnětím svobody až na dvě léta,“ uvedla mluvčí Státní drogové centrály (SDC) Mary Huanová. Právě SDC novelu zákona vypracovala.

Některé další klíčové změny novely zákona o návykových látkách:

  • Marihuanu a jiné lehké omamné drogy je nyní možné užívat na veřejnosti.
  • Na uživatele marihuany je nyní pohlíženo jako na běžné kuřáky.
  • Konopí je možno užívat i pro lékařské účely

Co tato novela zákona přinese, uvidíme v následujících týdnech.

Čtěte také: Marihuana jako afrodiziakum

Apríl20 Komentáře Marihuana je legální. Dnešním dnem balíte jointa beztrestně

  1. Líbí se mi jaký dementi tu jsou a píšou tu komentáře, ještě k tomu si myslí, jak jsou chytří, škoda jen, že ten článek je z r.2012 XD…

  2. jako bylo mi jasný, že tu něco neklape, už u věty že se může kouřit i na veřejnosti

    takže žádný big surprise, že to je apríl

  3. buď te normální lidi a dejte tomu normální komentář a ne takový kundoviny co tam vy všichni píšete. můžete být rádi že to konečně vláda schválila vy idioti nebuď te tak trapní. Proč myslíte že jsou akce jako LEGALIZACE bylo to jen kvůli lidem tak mějte rozum a dejte like a nepište kundoviny.

  4. Vzal by jsem si 100 g a šel na nehty a až by mě chytli tak by jsem to svedl na tuto internetovou stránku to by se posraly. Co by dostaly za pálku lzivabinformace nabádání k trestnevcinnosti

  5. mrdky to neni vubec smešne!kdyby pro to radeji neco opravdu udělali! ani si neuvedomuji že to opravdu spoustu lidem pomuže!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..