Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Máme tu novou módní značku – Sophistic by Veronika

Vladimíra Pochylá

Vladimíra Pochylá

25. 10. 2010

FOTO: Kolekce Sophistic od Veroniky BenešovéMódní návrhářka Veronika Benešová našla po třech letech tvorby ten pravý název pro svůj label. ,,Už od začátku své produkce jsem přemýšlela, jak nazvat moje výrobky jedním slovem, které by dokonale vystihlo záměr a styl mé oděvní tvorby,“ říká módní designérka. Letos v září se to podařilo, a tak vznikla značka Sophistic by Veronika – ženskost, sebevědomí, elegance.

FOTO: Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové

Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové, jako modelka je Terezie Kašparovská, Zdroj: archiv Veroniky Benešové

Pod tímto označením vznikla také nová kolekce s názvem SOPHISTIC. Nejedná se o jednorázový nápad či myšlenku. „Tato kolekce je výsledkem tříleté práce a zkušeností nabytých při zakázkové tvorbě,“ vysvětluje návrhářka. I když Veronika věděla již na začátku, jakou módu chce tvořit, zákaznice přeci jen její tvorbu ovlivnily. ,,Tvořím především pro ně, pro moje zákaznice,“ upřesňuje designérka.

A jaká je nová kolekce pro podzim-zima 2010/2011? Je to opět elegantní, sofistikovaná móda s neotřelým designem. Základem jsou vlněné kabátky a bundičky s výraznými rameny, doplněné kalhotami a sukněmi s vysokým pasem. Návrhářka se opět spolehla na kvalitu přírodních materiálů, tentokrát sáhla po hedvábí a vlně. A barevnost? Prim hraje bílá a černá s akcentovými barvami, jako jsou modrá a červená.

FOTO: Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové

Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové

Celá kolekce se fotila 4. října 2010 těsně před začátkem Designbloku, kde Veronika letos poprvé představila svou tvorbu. Při focení svých modelů klade návrhářka vždy velký důraz na výběr modelky. Pokaždé se snaží vybrat dívku či ženu, která by celý charakter kolekce ještě zvýraznila a jednotlivé modely podtrhla.

Tuto kolekci Sophistic nafotila moderátorka Terezie Kašparovská. Pro toto focení záměrně designérka  nezvolila spolupráci s profesionální modelkou. ,,Hledala jsem modelku, která bude nejen krásná, ale její osobnost budou zákaznice dobře znát. Navíc jsem chtěla navázat spolupráci s ženou, která je inteligentní a sofistikovaná, působí sebevědomě, elegantně a vždy velice žensky,“ vysvětluje návrhářka svoji spolupráci s Terezií Kašparovskou.

Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové

„Terezii jsem oslovila s nabídkou této spolupráce a ona souhlasila.“ Celé focení potom proběhlo velice profesionálně, ale zároveň v příjemné přátelské náladě. Velkou roli zde také sehrál celý tým. Veronika již dlouhodobě spolupracuje s fotografkou Martinou Gonšenicovou a vizážistkou Kamilou Šimánkovou. „Jsem velice ráda, že Tereza souhlasila s mojí nabídkou. Vznikly tak báječné fotky, které se odlišují od těch, které fotím s modelkami,“ komentuje spokojeně spolupráci návrhářka.

Celkový dojem je totiž velice osobitý. Fotografka vystihla dokonale Terezinu osobnost a nesnažila se ji stylizovat do módních póz, vše působí tak velmi přirozeně a uvolněně.

Tím zákaznicím ukazuje modely Sophistic na typu ženy, jako jsou ony samy.  Ty, pro které je celá tato kolekce určena.

FOTO: Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové

Kolekce Sophistic od Veroniky Benešové

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máme tu novou módní značku – Sophistic by Veronika