Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Malý princ se dočká filmové podoby. Obsazen byl James Franco

Petr Bělecký

Petr Bělecký

6. 6. 2013

Slavný příběh o Malém princi byl zfilmován již několikrát, ale bez výraznějšího úspěchu. O úspěch se nyní pokusí v novém pojetí režisér snímku Kung-Fu Panda.

FOTO: Třetí nejpřekládanější knihou je Malý princ, Zdroj: barnesandnoble.com

Novela Malý princ francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho vznikla v roce 1943 a od té doby si získala nespočet dětských i dospělých fanoušků.

Jak víme, hollywoodská studia s oblibou zpracovávají literární látky do filmové podoby. Do nynější chvíle jsme měli dojem, že Malý princ je dílo nezfilmovatelné, a tak jsme si na Apríla, dovolili napsat článek, v kterém představujeme nový film na motivy Malého prince.

James Franco

James Franco ve filmu Spider-Man 3. Zdroj: distributor filmu

Jak se ale nyní ukazuje, Hollywoodu není nic svaté, a to ani Malý princ (natož Apríl), a snímek začíná skutečně dostávat konkrétní rysy. Zatím se podle všech informací zdá, že by se mělo jednat o snímek animovaný, jehož režie se ujme Mark Osbourne, pod jehož režijní taktovkou vznikl snímek Kung Fu Panda.

Svou účast zatím stvrdili podpisem na smlouvách James Franco, Rachel McAdams, Jeff Bridges, Marion Cotillard, Benicio del Toro a Paul Giamatti.

Zatím se zdá, že pro snímek ještě nevznikl scénář, a tak je i datum realizace a distribuce neznámo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Malý princ se dočká filmové podoby. Obsazen byl James Franco