Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Steven Spielberg natočí Malého prince. Ryan Gosling si zahraje pilota

Redakce

Redakce

1. 4. 2013

Jedna z nejznámějších knih povinné četby na školách se dočká svého nového filmového zpracování. Těšit se můžeme na adaptaci knihy Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho.

Hollywoodské studio Disney se v době, kdy žebříčkům kin vládnou komiksoví hrdinové, rozhodlo zadaptovat jednu z nejslavnějších francouzských knih, Malého prince od spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho.

Kdo ztvární hlavního postavu Malého prince je zatím v jednání. Samotného pilota Exupéryho si zahraje trochu nečekaně Ryan Gosling, který i přesto, že ohlásil hereckou pauzu, tuto roli s velkým nadšením přijal.

FOTO: Ryan Gosling ve filmu Den zrady

Upracovaný a moderním světem postižený pilot Ryan Gosling. Zdroj: EEAP

Do režisérského křesla usedne mistr sci-fi a fantasy filmů Steven Spielberg. Ten se po adaptaci Tintinových dobrodružství, rozhodl přijmout projekt Malého prince, aby tak vzdal čest Exupérymu a jeho oblíbené a velice čtené knize. Scénář k filmu Malý princ napíše Steven Moffat, který se Spielbergem spolupracoval právě už na Tintinovi.

Malý princ by měl mít premiéru v červnu roku 2015. Nebude to ovšem první pokus o adaptaci oblíbené knihy. Film s názvem Malý princ natočil už roku 1974 režisér Stanley Donen. Ten téma pojal jako muzikál.

Roku 2010 vznikl dokonce seriál o Malém princi, ale jeho přijetí bylo velice špatné. Snad se filmová verze od Spielberga setká s větším úspěchem, Malý princ si to zaslouží.

Apríl

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steven Spielberg natočí Malého prince. Ryan Gosling si zahraje pilota