×
TOPZINE.cz

Steven Spielberg natočí Malého prince. Ryan Gosling si zahraje pilota

FOTO: Třetí nejpřekládanější knihou je Malý princ, Zdroj: barnesandnoble.com

Jedna z nejznámějších knih povinné četby na školách se dočká svého nového filmového zpracování. Těšit se můžeme na adaptaci knihy Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho.

Malý princ se dočká filmové adaptace. Autor ilustrace: Antoine de Saint-Exupéry

Hollywoodské studio Disney se v době, kdy žebříčkům kin vládnou komiksoví hrdinové, rozhodlo zadaptovat jednu z nejslavnějších francouzských knih, Malého prince od spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho.

Kdo ztvární hlavního postavu Malého prince je zatím v jednání. Samotného pilota Exupéryho si zahraje trochu nečekaně Ryan Gosling, který i přesto, že ohlásil hereckou pauzu, tuto roli s velkým nadšením přijal.

FOTO: Ryan Gosling ve filmu Den zrady
Upracovaný a moderním světem postižený pilot Ryan Gosling. Zdroj: EEAP

Do režisérského křesla usedne mistr sci-fi a fantasy filmů Steven Spielberg. Ten se po adaptaci Tintinových dobrodružství, rozhodl přijmout projekt Malého prince, aby tak vzdal čest Exupérymu a jeho oblíbené a velice čtené knize. Scénář k filmu Malý princ napíše Steven Moffat, který se Spielbergem spolupracoval právě už na Tintinovi.

Malý princ by měl mít premiéru v červnu roku 2015. Nebude to ovšem první pokus o adaptaci oblíbené knihy. Film s názvem Malý princ natočil už roku 1974 režisér Stanley Donen. Ten téma pojal jako muzikál.

Roku 2010 vznikl dokonce seriál o Malém princi, ale jeho přijetí bylo velice špatné. Snad se filmová verze od Spielberga setká s větším úspěchem, Malý princ si to zaslouží.

AprílDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..