Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Magisterský program akreditovaný i na VŠE oceněn časopisem Financial Times

Martin Peška

Martin Peška

8. 10. 2009

financial-times-vseJako nejlepší navazující magisterský program roku 2009 byl vyhodnocen časopisem Financial Times mezinárodní program Community of European Management Schools (CEMS) Master’s in International Management, do kterého je přijímáno každoročně 50 lidí z Fakulty podnikohospodářské na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE).

Foto: koláž, Martin Peška, Topzine.cz

Foto: koláž, Martin Peška, Topzine.cz

Program CEMS byl založen v roce 1988 jako spojení akademického prostředí a podnikatelské sféry univerzitami ESADE Barcelona, HEC Paris, Universität zu Köln a Universitá Commerciale Luigi. Cílem projektu je i v současnosti propojit univerzitní vzdělání s praktickými dovednostmi a zkušenostmi manažerů na mezinárodní a mezikulturní úrovni.

„Členství v CEMSu je pro VŠE v Praze prestižní záležitostí a úspěch v hodnocení časopisu Financial Times je oceněním, kterého si velice vážím“, prohlásil Richard Hindls člen Strategického výboru CEMS a rektor VŠE v Praze, která letos slaví 10. výročí svého členství projektu.

Původně byl program CEMS jen evropský, ale v roce 2007 v něm byla nastolena nová strategie. Nyní jsou do něj zapojeny také vysoké školy z Austrálie, Brazílie, Singapuru nebo Mexika, což je podle Jana Rolence z VŠE jedním z úspěchů tohoto programu. Mezi dalšími faktory Rolenc jmenoval mezinárodní pedagogické týmy a národnostní pestrost ve studijních skupinách a za nejvýznamnější považuje mezinárodní mobilitu studentů, kdy je každý student je povinen studovat jeden semestr na partnerské škole v zahraničí.

„Přišel jsem do mezinárodní rodiny a hodně jsem cestoval, program CEMS byl pro mě perfektvní – zprostředkoval mi kombinaci vysokých akademických standardů s mezinárodními zkušenostmi a vytvoření sítě. Bylo to poprvé v celém mém akademickém životě, kdy jsem cítil, že se do toho opravdu hodím,“ řekl pro Financial Times jeden z absolventů CEMS.

Zájemci o účast na programu musí projít přijímacím řízením ve formě tzv. Assessment Centre a musí být studentem navazujícího magisterského studia na VŠE, kde by měl úspěšně absolvovat předměty tzv. společného základu studia – Common Body of Knowledge. Mezi nezbytné předpoklady patří vedle vynikajících studijních výsledků i bezchybná znalost alespoň dvou cizích jazyků, komunikativnost, dobrá orientace v oboru, mezinárodní ekonomické a politické situaci, vysoké studijní nasazení a zdravé ambice.

Top 10 magisterských programů v roce 2009 podle Financial Times

1.   CEMS
2.   HEC Paris (Francie)
3.   ESCP Europe (Francie, Velká Británie, Německo, Španělsko, Itálie)
4.   LSE (Velká Británie)
5.   Essec Business School (Francie)
6.   EM Lyon Business School (Francie)
7.   Grenoble Graduate Business School (Francie)
8.   Mannheim Business School (Německo)
9.   Esade Business School (Španělsko)
10. Rotterdam School of Management Erasmus University (Holandsko)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Magisterský program akreditovaný i na VŠE oceněn časopisem Financial Times