Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Macy Gray chystá novou desku. Singl Beauty in the world už je venku!

Redakce

Redakce

8. 3. 2010

macy_grayMacy Gray, pravým jménem Renée Natalie McIntyre, je americká zpěvačka, producentka a herečka, jejíž typicky chraplavý hlas se skvěle hodí k R’n’B a soulu, které jsou jejím hudebním stylem. Po tříleté pauze vydává Macy nové album.

Macy Gray, Zdroj: archiv

Macy Gray, Zdroj: archiv

Narodila se v roce 1967 v Cantonu v Ohiu. Po střední škole se rozhodla pro studium hudby na University of Southern California. Po absolvování v roce 1990 začala pracovat jako pokladní v Beverly Hills a přesně v tu chvíli se rozjela její kariéra.

V práci se setkala se spisovatelem a producentem Joe Solónem. Společně napsali mnoho písní a natočili z nich demo nahrávku. Ta strhla velký poprask a Macy Gray díky ní dostala příležitost zpívat v hudební kavárně v L.A. Její jedinečný hlas ohromil i vydavatele společnosti Alantic Records, který jí vzápětí nabídl smlouvu, jež samozřejmě podepsala.

Od pokladny k cenám Grammy

A pak už to šlo jedno za druhým. Roku 1999 vyšlo její debutové album On How Life Is, které se stalo celosvětovým trhákem. Je na něm také jedna z jejích nejznámějších písní s názvem I try. V roce 2001 získala cenu Grammy za nejlepší ženský popový hlasový výkon. Ten samý rok vydala své druhé album Id. V roce 2003 pak CD The trouble with being myself a naposledy v roce 2007 CD Big.

Právě nyní se do éteru dostala první nahrávka z jejího nového CD The Sellout. Skladba s názvem Beauty in the world jasně ukazuje na to, že tříletá přestávka, kterou Macy měla, jí výrazně pomohla. Album si sama produkovala a na většině písní se podílí i autorsky. Na pultech našich obchodů by se měla deska objevit 17. května.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Macy Gray chystá novou desku. Singl Beauty in the world už je venku!