Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Luxor není svatební síň, pohoršuje se Egypt nad nesmyslnými požadavky turistů

Samcová Jana

Samcová Jana

12. 12. 2010

FOTO: Medinet Habu, LuxorPoté, co lze reklamovat pocit štěstí během dovolené, narostlo turistům sebevědomí a leckde proto neváhají žádat o nemožné. Třeba o svatební obřad v tisíce let starém egyptském chrámu, uvnitř něhož je obyčejně střežen každý turistův krok, aby náhodou nešlápl kam nemá. Jenže podobným požadavkům Egypt učinil ráznou přítrž.

FOTO: Medinet Habu, Luxor

Ilustrační foto - Medinet Habu, Luxor, Foto: Zuzana Nováková

Naposledy se s důrazným odmítnutím setkala světová topmodelka Naomi Campbell, která plánovala uspořádat svatbu v luxorském chrámu za účasti celebrit a přátel z celého světa. „Naše chrámy nejsou svatební síně. Považujeme to za urážku“, uvedl pro server AlArabiya.net nejvyšší poradce pro památky Mohamed Hussein.

Chrám v Luxoru situovaný na východním břehu řeky Nil je historickou památkou, která by neměla být zneužívána jako dějiště oslav a společenských shromáždění. Jedinými aktivitami, jež mohou být v egyptských chrámech realizovány, tak zůstávají vybrané kulturní akce, jakou bylo například uvedení opery Aida.

Hussein dále dodal, že těsná blízkost jedné z nejslavnějších mešit, Abu Haggag, postavené přímo vedle luxorského chrámu, celou záležitost kolem svatebních obřadů značně znesnadňuje, ba přímo vylučuje. Jak bychom mohli povolit bujaré a hlučné oslavy vedle mešity?“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luxor není svatební síň, pohoršuje se Egypt nad nesmyslnými požadavky turistů