Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Luisa a Lotka: Divadlo D21 uvede vídeňský horor pro děcka

Redakce

Redakce

12. 3. 2013

FOTO: Luisa a LotkaNa zpracování díla Luisa a Lotka se dá nahlížet různými způsoby. Jednodušším, čistě dětským, nebo trochu náročnějším, nutícím přemýšlet. Jaký způsob si vybere Divadlo D21, ukáže divákům ve středeční premiéře 13. března.

FOTO: Luisa a Lotka

Jaká bude Luisa a Lotka na ostro? Nechme se překvapit. Zdroj: divadlod21.cz

Luisu a Lotku lze pojmout jako nenáročnou situační zábavu, nebo naopak jako psychologický pohled na uvědomování si vlastní identity.

V podání Divadla D21 patří připravovaná inscenace dětem od 10 let a nese podtitul: Vídeňský horor pro děcka. Režie se chopil Jan Kačena, který předloni s divadlem spolupracoval na inscenaci R. U. R.

Původní Kästnerovo dílo popisuje setkání dvou dívek. Ty začínají zjišťovat, že jsou dvojčata, která žijí každé zvlášť u jednoho z rozvedených rodičů. Z příběhu vycházela Nancy Meyers a v roce 1998 natočila film Past na rodiče v dvojroli s Lindsay Lohan.

Jestliže čekáte, že hlavní role hrají dvě herečky, pak jste na omylu. Copatá necopatá děvčata zahrají Petr Pochop a Stela Chmelová. Tvůrci se navíc nechali inspirovat hororovou filmografií Davida Cronenberga, který stojí za snímky Moucha nebo Východní přísliby.

Luisa a Lotka, Divadlo D21, autor: Erich Kästner, režie: Jan Kačena, hrají: Petr Pochop, Stela Chmelová a hosté

Premiéra: středa 13. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luisa a Lotka: Divadlo D21 uvede vídeňský horor pro děcka