Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Looptroop Rockers v Praze předvedou veganský hip-hop ze Švédska

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

21. 5. 2011

Kultovní formace ze Švédska opět míří do Prahy, tentokrát s sebou přiveze své poslední album Professional Dreamers. 24. května tihle nepřehlédnutelní Švédové předvedou, proč se už dlouhou dobu drží na špici hiphopové muziky.

Looptroops Rockers Zdroj: lootroopsrockers.com

Je tady další Boombox party a ani tentokrát organizátoři neslevili z vysokého standardu, který v letošním roce nastolili. Po jménech jako Q-Bert a Hocus Pocus je tu další lákadlo pro pražské fanoušky hiphopové muziky. V pražském Lucerna Music Baru vystoupí 24. května švédští Looptroop Rockers. Nemusíte se bát, že by vás snad kousli. Jejich lídr Promoe je totiž vegan.

Looptroop Rockers se na scéně pohybují už něco kolem dvaceti let, takže asi tak moc nepřekvapí, že spousta jejich hitů patří mezi hiphopovými fandy mezi jejich nejoblíbenější. Looptroop Rockers se rozhodně nikdy nebáli šokovat, v jejich klipech tak můžete vidět například německou kancléřku Angelu Merkelovou a Adolfa Hitlera, jak si prozpěvují „Over and over again“. Tihle chlapíci se toho prostě nebojí.

V textech Lootroop Rockers můžete najít témata jako je boj proti rasismu, graffiti, láska a smrt, nebo reflexe obyčejného života. Když se ale prokoušete tímhle balastem ne zcela neobvyklých námětů, zůstane vám jeden, který byste možná nečekali – veganství.

Frontman Promoe už deset let nekouří a nepije alkohol

Boj proti masnému průmyslu, ale také špatnému zacházení se zvířaty obecně, je téma, které v českých a slovenských luzích a hájích rozhodně nenajdete. Lídr Looptroop Rockers, Promoe, toto razí jako své životní motto a svým přesvědčením skutečně žije, krom jiného od roku 2001 nekouří a nepije alkohol. Myslím, že Rytmusovi by z toho jeblo.

24. května v Lucerna Music Baru je rozhodně na co se těšit. O to víc, že do sestavy Looptroop Rockers se po dvouleté odmlce vrátil CosM.I.C., takže LTR jsou opět v plné síle. Přijďte si v úterý užít nefalšovaný veganský hip-hop ze Švédska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Looptroop Rockers v Praze předvedou veganský hip-hop ze Švédska