Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Londýnský písničkář Patrick Wolf vystoupí v Praze s akustickým albem

Redakce

Redakce

17. 2. 2013

patrick wolfBritský hudebník Patrick Wolf vystoupí již potřetí v Praze, a to 28. února v paláci Akropolis. Posluchačům během svého turné představí nové akustické album Sundark and Riverlight se staronovými hity.

Patrick Wolf Zdroj: patrickwolf.com

Patrick Wolf, Zdroj: patrickwolf.com

Nejnovější deska je průřezem hudební tvorby Patricka Wolfa za posledních deset let, přičemž jednotlivé skladby mají zbrusu novou akustickou podobu. Přepracování se dočkaly například singly The Libertine, Wind In The Wires, The Magic Position, Hard Times či Overture. A právě skladba Overture se objevila také jako první videoklip k Sundark and Riverlight.

Novou podobu starých skladeb už tento mladý interpret představil například v londýnském Old Vic Theatre, v Austrálii, USA, Kanadě a dalších zemích. A nyní je na řadě i Česká republika. Koncert v pražské Akropoli však bude v tomto případě na sezení, kapacita je tudíž omezená.

Patrick Wolf patří bezpochyby k nejvýraznějším ikonám alternativní hudební scény. Ve svých skladbách kombinuje především prvky elektroniky a folku, které podbarvuje nejrůznějšími hudebními nástroji. Wolfova emočně silná hudba a výstřednost v oblékání i chování získala přízeň fanoušků po celém světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Londýnský písničkář Patrick Wolf vystoupí v Praze s akustickým albem