Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Logická olympiáda vyvrcholí v Poslanecké sněmovně

Nikola Reindlová

Nikola Reindlová

18. 11. 2010

FOTO: Test IQLetošní ročník Logické olympiády, který zaštituje organizace Mensa ČR, vyvrcholí v pondělí 22. listopadu v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Utkají se zde nejúspěšnější řešitelé z krajských kol. Do finále tyto mladé lidi nedostaly znalosti nabiflované ve školních lavicích, ale jejich vlastní schopnost logického uvažování.

FOTO: Test IQ

Tentokrát nerozhodují školní znalosti, ale logické uvažování, Zdroj:Marián Luha, Topzine.cz

Na počátku již druhého celorepublikového ročníku Logické olympiády stálo přes 15 000 zaregistrovaných uchazečů. „Ti nejprve v nominačním a následně v krajských kolech vypracovávali úkoly, v nichž řešili slovní přesmyčky, číselné řady a logické problémy, uspět tak mohly i děti a studenti, kteří v tradičních předmětech dosahují z různých důvodů podprůměrných výsledků,“ uvedla Alena Novotná, jedna z organizátorů olympiády.

Finále ve znamení logiky a pohotovosti

V pondělí 22. listopadu se do Prahy sjede 200 finalistů ze všech krajů naší republiky, aby se utkali v posledním kole a ukázali, kdo z nich dokáže nejlépe využít své logické uvažování, představivost, pohotovost a rychlost úsudku. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích. V první z nich budou soutěžit žáci 1. až 5. tříd základních škol, v té druhé pak studenti 1. až 4. ročníku středních škol.

„Zde děti a studenti zasednou do lavic poslanců a budou opět řešit logické úlohy a úkoly, které procvičí jejich paměť, postřeh i pohotovost rozhodování. Na vítěze v obou kategoriích čeká hlavní cena – notebook,“ dodala Novotná.

O tom, jak letošní ročník Logické olympiády startoval a co se ukrývá pod pojmem Mensa, se můžete dočíst v našich předchozích článcích…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Logická olympiáda vyvrcholí v Poslanecké sněmovně