Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Litoměřická soudkyně Hořejší je obžalována z týrání své dcery. Ta skončila s otřesem mozku

ČTK

ČTK

5. 8. 2015

Mělnický okresní soud obdržel obžalobu na litoměřickou soudkyni Ivettu Hořejší. ČTK dnes informaci deníku Mladá fronta Dnes (MfD) potvrdil předseda soudu Jan Veselý. Kriminalisté soudkyni viní z týrání osoby žijící ve společném obydlí a ublížení na zdraví.

tyrani-nasili, Soudkyně Hořejší obžalovaná z týrání své dcery

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO) bude rozhodovat, zda soudkyni postaví mimo službu. Ženě hrozí dva až osm let vězení, řekla dnes ČTK mluvčí policie Prahy-západ Marcela Pučelíková

Soudkyně údajně verbálně a fyzicky napadala svou dceru, ponižovala ji a srážela sebevědomí, čímž prý dívce způsobila psychické problémy.

Spis na soudě nesmí podle zákona ležet bez jakéhokoliv úkonu déle než tři týdny. Bude ale podle Veselého na příslušném soudci, zda se rozhodne provést nějaké úkony ještě před začátkem hlavního líčení.

Podle policie Hořejší na svou dceru Elišku často křičela a občas ji i bila, a to údajně od zimy 2008 do března 2012. Tvrdí to dcera, která na ni kvůli tomu podala trestní oznámení. Všechno podle Elišky Hořejší vyvrcholilo v srpnu 2013, kdy skončila s otřesem mozku a pohmožděninami v péči lékařů.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Litoměřická soudkyně Hořejší je obžalována z týrání své dcery. Ta skončila s otřesem mozku