Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Limp Bizkit v krizi: Rozpadáme se, říká Durst. Jedeme dál, oponuje Borland

Redakce

Redakce

22. 8. 2012

Frontman amerických Limp Bizkit Fred Durst před několika dny naznačil, že kapele odzvonilo. Kytarista Wes Borland to vzápětí popřel a na svém Twitteru označil tyto mediální spekulace za nesmyslné.

Fred Durst

Frontman Fred Durst pochybuje o budoucnosti kapely Zdroj: limpbizkit.com

Ještě v květnu ohlásila kapela dva nové projekty, na kterých momentálně pracuje pod taktovkou vydavatelství Cash Money Records. Jedním z nich je studiové album s názvem Stampede Of The Disco Elephants, druhým pak pokračování EP z roku 2005 The Unquestionable Truth (Part 1). I přesto však Fred Durst přiznal, že popularita jeho skupiny slábne a fanoušci ztrácí zájem.

V článku na serveru Metal Injection zároveň potvrdil fakt, že Limp Bizkit vůbec nekoncertují ve své rodné zemi. Pořádné americké turné kapela uskutečnila naposledy v roce 2006.

Čtěte, jak dostali Limp Bizkit od svého labelu padáka

„Nevíme, co se momentálně v Americe děje. Všechno se točí kolem jedné chytlavé novinky, která je pak vystřídána nějakou jinou. Amerika se řídí prodejností desek. Je to domov velkých obchodních společností. My jsme pořád jenom Limp Bizkit, takže neumíme dělat nic jiného než Limp Bizkit,“ vysvětlil zpěvák na výše uvedeném serveru.

„Ale takhle to chodí: v roce 2000 se o naší kapelu zajímalo 35 milionů lidí. O dvanáct let později se mnoho těchto lidí přesunulo dál. Představovali jsme pro ně chvilkovou záležitost a ta chvíle je pryč,“ dodal frontman Durst.

Borland: Nerozpadáme se, to jen média spekulují

Kytarista Wes Borland vzápětí na svém Twitteru uvedl zavádějící citace ze zmíněného článku na pravou míru a vyvrátil tak mediální spekulace. „Limp Bizkit rozhodně neřekli, že končí. Ten článek je šílený. Díky za váš zájem, ale jsme v pohodě,“ napsal Borland.

Co bude dál je stále ve hvězdách. Zatím poslední album Gold Cobra nemělo velký úspěch a skupina se především kvůli jeho nízké prodejnosti rozloučila s labelem Interscope. V dubnu se navíc objevily zvěsti, že Durst by chtěl ukončit spolupráci se dvěma členy kapely, Johnem Ottem a DJem Lethalem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Limp Bizkit v krizi: Rozpadáme se, říká Durst. Jedeme dál, oponuje Borland