Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Limp Bizkit dostali od svého labelu padáka. Zachránil je Lil Wayne

Redakce

Redakce

26. 2. 2012

Americká nu metalová kapela Limp Bizkit přešla k labelu Cash Money, jehož majitelem je raper Lil Wayne. Ten tuto zprávu ve čtvrtek večer potvrdil.

Limp Bizkit bez labelu dlouho nezůstali Zdroj: behindthehype.com

Nu metalová partička Limp Bizkit nezakončila rok 2011 právě nejlépe. Skupina dostala vyhazov ze své domovské nahrávací společnosti Interscope. Nicméně i zde platí, že kdo se směje naposled, ten se směje nejvíc a spása přišla v podobě rapera Lil Waynea. Ten jim na začátku tohoto roku nabídl spolupráci se svou nahrávací společností Cash Money.

Hlavním důvodem k vyhazovu byla špatná prodejnost posledního, již šestého studiového alba Bizkitů s názvem Gold Cobra. Ve čtvrtek večer, 23. února, na newyorské rádiové stanici KissFM rapper Wayne potvrdil, že Limp Bizkit bere pod svou ochranu.

Čtěte také recenzi alba Gold Cobra

Nahrávací společnost Cash Money spolupracuje hlavně s R’n’B hvězdami, například s hip hoperem Drakem nebo zpěvačkou Nicki Minaj. Během rádiového rozhovoru Wayne prozradil i to, že se chystá spolupráce se zpěvačkou Ashanti.

Zpěvák Limp Bizkit Fred Durst na Twitteru oficiálně potvrdil přechod skupiny pod novou nahrávací společnost tweetem: „Hra postrádá napětí, elektroniku a rock’n’roll! Cash Money Limp Bizkit.“

Poslední desku a odchod z Interscopu Durst okomentoval slovy: „Album Gold Cobra jsme nahráli pro nás, pro naše skalní fanoušky a pro lidi z hudební branže, které známe. Nechtěli jsme udělat mega populární rádiovou hitovku. Naopak jsme chtěli trochu změnit směr, kterým Limp Bizkit kráčí, zbavit se staré nálepky a hlavně se stát nezávislými,“ uzavřel Durst celou záležitost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Limp Bizkit dostali od svého labelu padáka. Zachránil je Lil Wayne