Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

LFŠ 2012 nejsou jen filmy. Do Hradiště přijedou i Dva nebo Lenka Dusilová

Redakce

Redakce

13. 6. 2012

Přípravy Letní filmové školy jsou v plném proudu. Program je postupně doplňován i o doprovodné akce, jako jsou hudební představení, kterým je věnována samostatná stage. Uherské Hradiště láká diváky i na zajímavou výstavu filmových plakátů.

OBR: Letní filmová šškola Uherské Hradišště 2011

Součástí Letní filmové školy je také řada přednášek a seminářů. Zdroj: lfs.cz

Na každý festivalový den připravili pořadatelé jednu hudební lahůdku. Letní filmovou školu otevřou freakfolkoví Bratři Orffové s Ivánkem Gajdošem v čele a jízda pak pokračuje Monikou Načevou se speciálním vystoupením, které se skládá z textů Jáchyma Topola.

Pondělní program doplní vystoupení skupiny Midi Lidi, která má na svědomí hudbu k filmové novince Polski film. V úterý je vystřídá originální zpěvačka Iva Bittová.

Informace o festivalu:
Datum: sobota 21. – sobota 28. července.
Místo: Uherské Hradiště.
Vstupné: akreditace online od 250 do 1400 korun.

Skupina Traband se na české scéně pohybuje již dvanáct let, a i když střídají hudební styly, jejich zvuk je nezaměnitelný. Na pódiu je ve čtvrtek vystřídá Floex, který po několikaleté odmlce loni představil nové album Zorya.

Hudbu k počítačové hře Botanicula složila skupina Dva, která se v Uherském Hradišti představí 27. července 2012. Diváci se mohou těšit také na vystoupení písničkáře Václava Havelky, který vystoupí v sobotu, stejně jako Lenka Dusilová.

Palčivá témata české historie očima zahraničních filmařů

Pokud vás hudba tolik nezajímá, máme i jiné tipy z doprovodného programu. Smutné výročí heydrichiády připomenou  autentické záběry natočené nacisty přímo v Lidicích. Z filmů se v této souvislosti neopomine česká klasika v podobě Sequencova Atentátu. Promítnut bude také snímek Vyšší princip Jiřího Krejčíka, snímek Romeo, Julie a tma od Jiřího Weisse a komunistickou ideologií poznamenané Sokolovo Otakara Vávry.

Téma bude v Uherském Hradišti představeno nově, pozorovateli budou současníci událostí z Gruzie (snímek Nepolapitelný Jan, natočený roku 1943). Další pohled míří z Velké Británie, kde bylo natočeno dokumentární drama o vyhlazení Lidic Tichá ves (1943). Ze stejného roku je i dvěma Oscary oceněný film Fritze Langa I kati umírají.

OBR: 34. Letní filmová šškola Uherské Hradišště

Letní školou ožije celé město. Promítat se bude i na náměstí.

Po dobu festivalu pak představí Slovácké muzeum unikátní sbírku plakátů, která nabízí srovnání české a polské plakátové školy. Bude vystaveno na 90 plakátů, představujících českou a polskou variantu propagace stejných snímků. Filmu se týká také výstava Výstava Limonádový Joe aneb Jdi na západ mladý muži!, která mapuje vznik legendární parodie na westerny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LFŠ 2012 nejsou jen filmy. Do Hradiště přijedou i Dva nebo Lenka Dusilová