Menu
TOPZINE.cz
Sport

Léto ještě neskončilo, užijte si ho na mountainboardu!

Redakce

Redakce

27. 8. 2011

FOTO: MountainboardistéMountainboarding mnohým vynahrazuje zimní sporty během léta. Stejně tak tomu bylo i letos, kdy jste se mohli zúčastnit několika mountainboardových session. Já osobně se vám pokusím přiblížit alespoň dvě.

FOTO: Mountainboardisté

Mountainboardisté, Zdroj: sxc.hu

Ve druhém červencovém víkendu se Rakovník stal místem, kde se konal již čtvrtý ročník závodů na mountainboardech.

Účast byla vcelku veliká. Diváci mohli sledovat souboj sedmnácti závodníků a dvou závodnic z celé republiky. Počasí na rozdíl od minulého roku divákům i závodníkům hrálo do noty. Slunce svítilo o sto šest a ve stínu stromů, kde se Jamka neboli místo závodů nacházelo, bylo velice příjemně.

Závod probíhal ve dvou disciplínách a závodníci si mohli vybrat, zda se zúčastní jedné nebo obou disciplín. Tou první, kterou celé závodní odpoledne začalo, byl boardercross – sjezd v co nejkratším čase. Startovalo se ve třech a do dalšího kola postupovali dva nejrychlejší jezdci. O vítězích se rozhodovalo na základě malého a velkého finále. Všechny tři výherní místa obsadili pražští jezdci.

Druhou disciplínou byl slopestyle, ve kterém závodníci předváděli všechny možné a nemožné skoky. Organizátoři zde pro závodníky připravili dva můstky. Této divácky oblíbené disciplíny se sice zúčastnilo pouze sedm jezdců, ale i přesto bylo na co koukat. O třech šťastných tentokrát nerozhodovala rychlost, ale samozřejmě obtížnost a zvládnutá technika předvedených skoků.

Celým dnem provázeli moderátoři. Po vyhlášení zahrály k tanci a poslechu tři kapely. Letošní ročník se obešel bez větších zranění. Pouze při tréninku si jeden z frýdeckomísteckých jezdců nevšiml stromu, který mu nepěkně poznamenal půlku obličeje.

Další ročník těchto závodů se již projednává a doufám, že zde budu moct potkat i některé čtenáře Topzinu.

Druhou mountainboardovou akcí léta byla ve druhém srpnovém týdnu Mountainboard session v Mladých Bucích. Počasí i přes velice příznivé předpovědi nakonec moc nepřálo a již od rána usilovně pršelo. S polednem začalo vykukovat slunce, spustila se poma a jezdci mohli vyzkoušet zdejší travnatou sjezdovku, jejíž součástí je, mimo jiné, také biková trať. Tato akce nebyla typickým závodem, ale spíše soustředěním, do kterého se závod, na základě příznivých podmínek, vložil.

Letní dráha v areálu

Skipark Mladé Buky

S odpolednem se počasí umoudřilo, přibylo diváků a boardercross mohl začít. Tentokrát se startovalo ve dvou kolech po dvou jezdcích. Vítězem se stal ten, který měl nejkratší výsledný čas, tedy součet obou rozjížděk. Slopestylu se zde zúčastnil opravdu jen zlomek závodníků, jelikož skok byl umístěn doprostřed sjezdovky, tudíž byl jen pro zdatné jezdce.

Letošní session se v místním areálu konala poprvé, ale měla úspěch, a jistě se na stejném místě bude konat i příští rok. Těším se na viděnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto ještě neskončilo, užijte si ho na mountainboardu!