Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Letní bronzové líčení

Redakce

Redakce

26. 6. 2010

Bronzové líčení je tou pravou trefou pro letošní léto. K opáleným tělům a horkému slunci se nádherně hodí sexy bronzové odstíny. Projasní vás a rozzáří ve městě i na dovolené. Udělejte ze sebe prázdninovou letní hvězdu!

Bronzové líčení, Zdroj: content.mthai.com

Sluncem inspirované líčení sluší téměř každé! A navíc zabere minimum času a působí ležérně a svěže. Základem tohoto líčení je bronzující (bronzový) pudr, bez kterého se rozhodně neobejdete. Nabídka bronzérů je široká – tekutý, pudrový, gelový, kuličkový aj. Výraznější tekutý bronzér můžete smíchat s denním krémem, docílíte tak více přirozenějšího vzhledu.

Při bronzovém líčení byste vždy měly brát zřetel na svou přirozenou barvu kůže, abyste třeba příliš tmavým bronzovým make-upem nezpůsobily katastrofický rozdíl mezi obličejem a zbytkem těla. Cílem bronzového líčení není zbarvit kůži dohněda o několik odstínů, ale přirozeně nanést na tvář bronzový nádech, jako byste právě přišla z pláže.

Bronzové líčení a opálení, Zdroj: beauty411.typepad.com

Některé přípravky jsou lehce třpytivé, proto pozor! Je vhodnější nanášet je pouze na některé části obličeje, a ne na celý. Naličte si vrchní část čela, lícní kosti, špičku nosu a bradu. Široký štětec vám vykouzlí dokonale rovnoměrný a přirozený vzhled. V horkém letním dni vám třpytky dodají možná až příliš lesku, což není nejatraktivnější, takže raději opatrně a decentně.

Bronzér klidně použijte i na jiné části těla, nežli pouze na obličej. Můžete ho lehce aplikovat také na dekolt. Nezapomeňte však obličejové partie nejdříve sjednotit lehkým rozjasňujícím krémem nebo fluidem. Nechte zaschnout a poté teprve nanášejte pudr.

Bronzové líčení a make-up, Zdroj: polyvore.com, strawberrynet.com

Váš opálený vzhled můžete podpořit také samoopalovacími přípravky. Jak ve spreji, tak formou tělového mléka i krému. Hlavně je pečlivě roztírejte, abyste po těle neměly nehezké flíčky, které se těžko likvidují. Na odstranění zbytku tohoto krému z dlaní doporučuji čistou šťávu z citrónu nebo přípravky typu Solvina, které působí jako velmi intenzivní peeling.

Přes den vsaďte na jemnější líčení. V jednoduchosti je krása. Bronzovou pleť stačí doplnit řasenkou, leskem a podtrhující tvářenkou. Lesk nebo nenápadnou rtěnku vybírejte v teplých barvách, aby ladila k celému líčení. Jablíčka tváří zvýrazněte zdravíčkem buď nazlátlým, nebo v odstínu růžovo-broskvové. Hodí se také béžová, hnědá a korálová. Můžete se ale i odvázat a pro mladistvý vzhled kolem očí použít zelenou, tyrkysovou nebo fialovou tužku. Budete vypadat upraveně, čistě a trendy.

Bronzové líčení, Zdroj: bridalclarity.com

Na večer můžete trochu přitvrdit. Přidejte více bronzujícího pudru na tváře a zvýrazněte oči. Kouřové stíny nebo tmavé oční linky. Na rty pouze střídmý lesk, abyste nepůsobila zmalovaně a přeplácaně. Pokud řasy necháte jen lehce přetřené řasenkou, můžete si naopak dovolit výraznější rtěnku. Třeba rudou nebo s červeno-oranžovou září.

Váš vzhled můžete podpořit také lakem na nehty. Jak na nohou, což je v létě nezbytností, tak na rukou. Od čistě přirozené bledě růžové až po rudou. Na letošní léto se hodí i laky lentilkových odstínů, k bronzovému líčení ale skvěle padne barva červená, vínová, hnědá, béžová a zlatá. Lak můžete sladit třeba s barvou stínů nebo tužky a budete kočka.

Bronzové líčení i lak na nehty, Zdroj: stylelist.com

Na trhu seženete množství bronzujících přípravků. Jak levnějších, tak dražších. Nic ovšem nezkazíte kosmetikou od Estée Lauder, která je prostě úžasná a bronzový look má v malíčku. Ať už jste v kanceláři, nebo na dovolené, blýskněte se a neprohloupíte!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní bronzové líčení