Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Led Zeppelin jsou po pěti letech zpátky. Na DVD z comebackového koncertu

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

14. 9. 2012

Anglická hardrocková legenda Led Zeppelin letos v listopadu vydá DVD z londýnského koncertu v roce 2007. Jednalo se o jediné vystoupení kapely od roku 1980, kdy přerušila činnost.

Led Zeppelin

Led Zeppelin: Jimmy Page, John Bonham, Robert Plant a John Paul Jones (zleva) Zdroj: ledzeppelin.com

Spekulace, které tento týden kolovaly internetem, se potvrdily. Led Zeppelin v posledních pěti dnech zveřejňovali na svých stránkách záhadné vzkazy, které se staly příčinou vášnivých dohadů. Někteří optimisté dokonce věřili, že se chystá vymodlený comeback.

K tomu nedošlo a vzhledem k liknavým vyjádřením členů kapely z posledních let to není velké překvapení. Dnes však bylo oficiálně potvrzeno, že dosud nedostupný materiál z koncertu Led Zeppelin před pěti lety vyjde na DVD.

Zmíněné vystoupení bylo prvním a dosud také posledním kompletním reunionem kapely od jejího rozpadu v roce 1980, kdy zemřel bubeník John Bonham.

Zpěvák Robert Plant a kytarista Jimmy Page od té doby několikrát spolupracovali. Teprve po sedmadvaceti letech však přizvali i baskytaristu Johna Paula Jonese. K bicím zasedl syn jejich zesnulého kolegy Jason Bonham.

Čtěte také o chystané novince Queens of the Stone Age

Koncertní film se bude jmenovat Celebration Day podle stejnojmenného songu kapely. Název je to trefný, pro fanoušky Led Zeppelin znamenal návrat po letech skutečně důvod k oslavám, byť se rockoví veteráni dali dohromady pouze na jeden večer. Na koncert v londýnské The O2 areně se ale dostalo malé procento zájemců. Z řad uchazečů o vstupenky z celého světa se pro spravedlivý výsledek vybíralo losem.

Vydání DVD budou předcházet projekce filmu v kinech. Premiéra je ohlášena na 13. září, v průběhu října snímek postupně dorazí do kinosálů a 19. listopadu se objeví na pultech obchodů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Led Zeppelin jsou po pěti letech zpátky. Na DVD z comebackového koncertu