Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Queens of the Stone Age: Trčíme v poušti a makáme na novým albu

Redakce

Redakce

27. 8. 2012

Kalifornská rocková kapela Queens of the Stone Age pracuje na v pořadí šestém albu. Nyní jsou hudebníci ve fázi nahrávání. Posledním albem, které natočili, bylo v roce 2007 Era Vulgaris.

Foto: QOTSA

QOTSA, Zdroj: D Smack U Promotion

Kapela Queens of the Stone Age, označovaná zkratkou QOTSA, právě nahrává dlouho očekávané album. Každý jejich krok je bedlivě sledován nedočkavými fanoušky. Zatím poslední deska, Era Vulgaris, totiž pochází z roku 2007, takže se muzikanti ocitli ve studiu po pětileté odmlce.

Na zeď své webové stránky na Facebooku napsali členové kapely prostě a jednoduše: „Recording.“ (Nahráváme). Toto strohé oznámení nenechalo klidnými skoro tři tisíce fanoušků, kteří během několika minut připsali ke statusu své nadšené komentáře. Dalších 55 tisíc uživatelů dalo příspěvku like.

Už během minulého roku se kapela nechala slyšet, že začala s počátečními přípravami nového alba. Frontman Josh Homme na Facebooku okomentoval jejich tehdejší situaci slovy: „Jsme hluboce zabráni do tvorby našeho alba.“

V prosinci 2011 Josh napsal: „Trčíme tu v poušti. Do prdele jo! Ta nahrávka zní zatraceně dobře.“ Frontman QOTSA původně tvrdil, že šesté studiové album bude hotové ke konci roku 2011. Ovšem album stále nespatřilo světlo světa.

Čtěte také o pouštním výletu frontmana Killing Joke

Keyboardista Dean Fertita před časem promluvil ohledně práce na albu: „Vedeme si dobře. Máme spoustu nápadů. Asi se teprve ukáže, co se nám na albu nejvíc zalíbí.“

Ohledně členů kapely dodal: „Hlavní vliv má stále ještě znatelně Josh, ale všichni jsme zajedno v tom, že jsme našli společné hudební vyjádření a každý se do konečného obrazu snažíme přispět stejnou měrou.“

Od gama záření do doby kamenné

Pětičlenná americká skupina Queens of the Stone Age byla založena v roce 1996, kořeny má v kalifornském Palm Desert. Původně se jmenovala Gamma Ray, ale vzhledem k tomu, že stejný nápad měli již nějakou dobu před nimi němečtí kolegové, vymyslel se název nový.

U zrodu kapely stál současný kytarista, zpěvák a frontman Joshua Homme, který je zároveň jediným stálým členem. V roce 2002 přišli do kapely kytarista Troy Van Leeuwen a  bubeník Joey Castillo. O pět let později se připojili basák Michael Shuman a keyboardista Dean Fertita. Kdy vyjde v pořadí šesté album není jisté, ale spekuluje se o roce 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Queens of the Stone Age: Trčíme v poušti a makáme na novým albu