Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Led Zeppelin začali odpočítávat. Dny do vydání DVD, doufají fanoušci

Adam Vrána

Adam Vrána

12. 9. 2012

Od soboty 8. září kolují na internetu spekulace ohledně vydání dlouho očekávaného DVD se záznamem posledního londýnského koncertu anglické rockové legendy Led Zeppelin.

FOTO: Led Zeppelin

Led Zeppelin Zdroj: myspace.com

Událost odstartovala na facebookovém profilu kapely, kde byl uveřejněn obrázek s nápisem Five, který je vyveden stejným typem písma, jako logo jednoho z jejích nejúspěšnějších alb Houses of the Holy. Každý den pak přibylo nižší číslo, odpočet se zatím 11. září zastavil u dvojky.

Mnozí věří, že slovo Five značí pětileté výročí od uplynutí onoho koncertu, jehož záznam měl vyjít na DVD krátce po jeho uskutečnění v roce 2007. K uveřejnění materiálu však nikdy nedošlo.

Rockoví giganti, srovnatelní s AC/DC či Rolling Stones, měli během své bezmála čtyřicetileté kariéry několik pauz, které začínaly a končily vždy zcela nepředvídatelně. Nejvýznamnější z nich přišla roku 1980 po tragickém úmrtí bubeníka Johna Bonhama, který byl Led Zeppelin považován za nenahraditelného člena. Od té doby se formace odmlčela nadobro, jedinou výjimkou byl právě reunion před pěti lety.

Čtěte také o novém albu Cradle of Filth

Stále rostoucí počet fanoušků i nadále doufá, že vydání dlouho zapomenutého DVD bude zároveň prvním krokem ke znovuseskupení kapely. „Když mohli uskutečnit comeback třeba takoví The Stone Roses, tak proč ne Led Zeppelin?“ nadhazují optimisticky.

Kapela zatím mlčí

I navzdory nadšeným předpovědím příznivců však prozatím zůstává nejasné, jak se na návrat do hudební síně slávy dívají samotní muzikanti.

V jednom z loňských rozhovorů se zpěvák Robert Plant sice vyjádřil ve smyslu, že na plnohodnotné koncertování se už necítí, nic konkrétnějšího ale neuvedl. I postoj zbývajících dvou členů, kytaristy Jimmyho Page a basisty Johna Paula Jonese, zůstává nadále neurčitý. Co má kapela za lubem se tak nejspíše dozvíme až 14. září, na tento den by totiž měla připadnout pomyslná nula.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Led Zeppelin začali odpočítávat. Dny do vydání DVD, doufají fanoušci