Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cradle of Filth rožšíří diskografii novým albem, na němž se vrací ke špíně

Anglická symphonic-black metalová kapela, posilněná českým bubeníkem, Cradle of Filth, ohlásila datum vydání svého desátého řadového počinu. The Manticore and Other Horrors vyjde 30. září.

Cradle of Filth, Zdroj: myspace.com

Otcem přebalu The Manticore & Other Horrors je Matthew Vickerstaff. Řadovka spatří světlo severoamerického světa stylově o Halloweenu, tedy 30. října, a šušká se, že v Evropě by to mělo být dokonce o den dříve.

Kapela slibuje, že album bude tvrdší než předchozí tvorba. Kytarista Paul Allender se vrací k punkově laděným riffům a The Manticore & Other Horrors údajně pochytilo i něco z bezprostřednosti dvanáct let staré desky Midian.

Čtěte také o novém albu Christophera Lee, nejstaršího metalisty světa

Frontman Dani Filth se vyjádřil o chystané desce: „Toto je naše desáté přikázání metalu. Diverzifikovali jsme a udrželi při životě duši kapely a vdechli ji do něčeho, o čem můžu pyšně prohlásit, že to je totálně vražedné! The Manticore je na cestě… Ať žije špína.“ (narážka na název kapely špína = filth, pozn. redakce)

To ovšem není vše, na co se mohou čeští fanoušci Cradle of Filth těšit. Skupina se chystá po několikáté poctít svou návštěvou zimní verzi festivalu Masters of Rock, která se uskuteční 24. listopadu ve Zlíně. Dalšími potvrzenými kapelami festivalu jsou Sonata Arctica, Kreator, Morbid Angel, Rotting Christ, God Seed, Nile a Fueled By Fire.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cradle of Filth rožšíří diskografii novým albem, na němž se vrací ke špíně