Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Lázeňské městečko Bath v Anglii si oblíbili už starověcí turisté

Redakce

Redakce

27. 6. 2012

Foto: Lázeňské městečko BathMěsto, ležící na řece Avon, je odedávna navštěvováno pro tamější lázeňství, které má léčebné i povzbuzující účinky. Známé je však i jinými zajímavostmi.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cestovani_gb_bath_2012/]

V Anglii je podle všeho městečko Bath fenoménem, který se může v oblibě směle rovnat třeba s kamenou dominantou Stonehange. Pro Angličany je odkazem na římskou historii na ostrovech a od alžbětínské doby vysoce vyhledávanou lokalitou.

Římské lázně s léčivými prameny, katedrála, jejíž výstavba byla zahájena už v jedenáctém století, Pulteney Bridge, most přes řeku Avon z konce osmnáctého století, to vše jsou lákadla opravdového anglického skvostu.

Čtěte také: Jihozápadní Anglie. Torbay: Poběžte za teplem do Velké Británie

Velkou výhodou této lokality je také vzdálenost od města Bristol, kam i z Prahy létají nízkonákladové lety. Pak již stačí svézt se jedním z vlaků, které jezdí po hlavní trase mezi Bristolem a Londýnem, a městečko Bath se před vámi otevírá dokořán. Výlet na prodloužený víkend to asi ještě nebude, ale díky cestovatelské vstřícnosti se tato lokalita může snadno dostat na seznam míst, kam se i čeští turisté rádi podívají. A že je na co se dívat.

Krom památek architektonických je Bath považován za město muzikálů. Mladí hudebníci tu hrají i na prostranství mezi katedrálou a římskými lázněmi – a to nejen na obecně známé nástroje.

Foto:Hudební produkce

Neobvyklá hudební produkce. Zdroj: Vladimír Nešetřil, TOPZINE.cz

Příjemné je i zjištění, že ačkoli je podle statistik Bath v turistické oblíbenosti druhým městem Británie (hned po Londýnu), davy turistů vás zde rozhodne neušlapou. Ulice i malé vedlejší uličky skýtají dostatek prostoru pro všechny návštěvníky. Ubytování zajišťuje nesčetné množství hotelů i nocleháren typu bed and breakfast.

Čtěte také: Zápisky z malého ostrova: Anglie očima Američana

Zajímavostí i lákadlem je také fakt, že Bath nevydal ještě všechny své poklady. Přes třicet tisíc stříbrných mincí ze sedmého století skrytých pod zemí nalezli dělníci nedaleko historických římských lázní při stavbě nového hotelu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lázeňské městečko Bath v Anglii si oblíbili už starověcí turisté