Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Lavroněnko bude s Vilhelmovou a Lindou bojovat o svobodu Kajínka!

Redakce

Redakce

4. 6. 2009

Jeden z nejznámějších ruských herců Konstantin Lavroněnko (držitel Zlaté palmy z festivalu v Cannes) bude hrát kontroverzního českého vězně Jiřího Kajínka ve filmu Kajínek.

Role jeho právničky se ujme TATIANA VILHELMOVÁ (držitelka Českého lva a 6 nominací na Českého lva, Cena Thálie, Cena Alfréda Radoka). Jejího partnera bude hrát BOGUSLAW LINDA, který byl nominován na Českého lva za svou roli ve filmu JE TŘEBA ZABÍT SEKALA. V dalších rolích se představí např. Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Josef Klíma, Norbert Lichý nebo Václav Noid Bárta.

Film pojednává o nejznámějším vězni současnosti Jiřím Kajínkovi, jehož odsouzení na doživotí vyvolává dodnes velké pochybnosti. Kajínkův příběh není pouze příběhem člověka, ale i společnosti, ve které žijeme. Jde o dramatický portrét polistopadové doby, kdy totalitní praktiky mocných našly živnou půdu v organizovaném zločinu a kriminálním podsvětí. Není divu, že se brzy rozpoutal boj o moc a peníze, který zcela potlačil práva jednotlivců a nebere ohledy na nic a na nikoho. Film není obhajobou Jiřího Kajínka, ale snaží se filmovou řečí s patřičnou dávkou umělecké licence odkrýt praktiky podsvětí i způsob fungování soudního aparátu, to vše na pozadí vyšetřování první nájemné vraždy v Čechách.

Natáčení KAJÍNKA začne 17. července 2009 a v kinech se s napětím očekávaný film objeví v lednu 2010.

Režie: Petr Jákl

Scénář: Petr Jákl a Marek Dobeš

Kamera: F.A. Brabec

Dramaturg: Petr Bok

Odborní poradci: Josef Klíma a Janek Kroupa

Výkonný producent: Luboš Vála

Produkce: J.B.J. Film, Hollywood C.E.

Hrají: Konstantin Nikolajevič Lavroněnko, Tatiana Vilhelmová, Boguslaw Linda, Vladimír

Dlouhý, Michal Dlouhý, Lubo Paulovič, Werner Daehn, Josef Klíma, Norbert Lichý,

Václav Noid Bárta a další.

Text nám poskytnul Hollywood C.E., s.r.o., poděkování patří Lucii Strakové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lavroněnko bude s Vilhelmovou a Lindou bojovat o svobodu Kajínka!