Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Lákáme vás na přednášku Václava Bělohradského nebo na výročí narození Bohumila Hrabala

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

20. 3. 2011

 

Ve  dnech, kdy celý svět sleduje události v Japonsku a Libyi, se může pozvánka na přednášku o české politické kultuře paradoxně zdát jako nabídka na poklidně strávený večer. Pokud potřebujete ještě výraznější úlevu od starostí, nabízí se divadelní ztvárnění dvou komedií ruských klasiků v Divadle Orfeus. Tečkou za dnešními pozvánkami bude vzpomínkové setkání u příležitosti nedožitých narozenin Bohumila Hrabala.

V první pozvánce se vás pokusíme zlákat na přednášku filosofa Václava Bělohradského s názvem Morální kýč a česká politická kultura. Václav Bělohradský je velmi výraznou postavou českého intelektuálního prostředí. Jeho pohled na zdejší politickou kulturu je zajímavý nejen díky hlubokým kulturním znalostem a filozofickému ladění. Bělohradský působí na univerzitě v italském Terstu, takže českou politiku vnímá v širším evropském kontextu. Na přednášku jste srdečně zváni 23. března od 19 hodin do Velkého sálu Městské knihovny (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

Derniéra dvou burleskních frašek

V pátek 25. března od 19 hodin máte možnost naposledy shlédnout dvě skicy komedií ruských klasiků v Divadle Orfeus (Plzeňská 76, Praha 5). Konkrétně jde o Výhodnou svatbu M. E. Saltykov-Ščedrina a Ženichy N. V. Gogola. Přijďte se rozloučit s virtuózními výkony herců, kteří za sedm let tato představení dovedli k dokonalosti. Tematicky jsou frašky podobné sobě navzájem i jiným dílům těchto autorů. Přijďte zjistit, proč padl výběr zrovna na tyto hry a co z nich herce a diváky zaujalo natolik, že představení bylo na programu tak dlouhou dobu.

Poslední pozvánku není třeba dlouze uvádět. V pátek 25. března se od 17 hodin koná setkání u příležitosti vzpomínky na nedožité 97. narozeniny Bohumila Hrabala. A pokud víte, kdo Bohumil Hrabal byl, je vám jasné, že místo konání nemůže být jinde než v Libni u bývalého Automatu Svět (Chocholouškova 41, Praha 8).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lákáme vás na přednášku Václava Bělohradského nebo na výročí narození Bohumila Hrabala