Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lady Gaga kvůli zranění ruší turné. Posouvá se tak i vydání alba Artpop

Redakce

Redakce

17. 2. 2013

Americká zpěvačka Lady Gaga náhle ruší všechny své koncerty. Může za to zánět kyčelního kloubu, s nímž musela být celebrita po jednom z koncertů neprodleně hospitalizována.

FOTO: Lady Gaga

Lady Gaga Zdroj: ladygaga.com

Gaga přitom zpočátku věřila, že k návratu do formy postačí přesun několika koncertů a pár dní odpočinku. Z toho ji však vyvedli ošetřující lékaři, kteří zpěvačce diagnostikovali labrální defekt pravého kyčelního kloubu. „Jde o zranění, které si žádá pokud možno okamžitý zákrok,“ tvrdí jeden z nich.

Svůj zdravotní stav potvrdila i sama Lady Gaga, když na Twitter napsala: „Modlila jsem se za rychlé zlepšení, mnohé fanoušky ale bohužel budu muset zklamat. Momentálně vůbec nejsem schopna chodit.“

Popová hvězda je tak kvůli této nepříjemné indispozici nucena zrušit celé své dosavadní turné Born This Way Ball, jež bylo zahájeno loni 27. dubna v Soulu a skončit mělo letos 20. března v Oklahomě. Podle lékařů si její rekonvalescence vyžádá 3 – 6 měsíců, během nichž je jakákoliv zátěž vysoce nežádoucí.

Nejde přitom o první zranění, které zpěvačka v rámci turné utrpěla – na koncertu v novozélandském Aucklandu loni v červnu udeřil Gagu nedopatřením jeden z členů jejího týmu do hlavy tyčí, čímž jí způsobil slabší otřes mozku. Zbývajících šestnáct písní přesto zvládla nakonec odzpívat.

Kromě zrušení zbytku turné bude s největší pravděpodobností posunuto i vydání čtvrtého studiového alba Artpop. Deska měla dle odhadů vyjít už začátkem letošního roku, nakonec k tomu však z neznámých důvodů nedošlo. Skalním fanouškům tak nezbývá, než se obrnit trpělivostí a doufat pokud možno v co nejčasnější zpěvaččino uzdravení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lady Gaga kvůli zranění ruší turné. Posouvá se tak i vydání alba Artpop