Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kytarista Lou Reed o vlásek unikl smrti. Zachránila ho operace jater

Standa Kafka

Standa Kafka

3. 6. 2013

Dnes už jedenasedmdesátiletý americký umělec Lou Reed přibližně před měsícem podstoupil transplantaci jater, která mu prý zachránila život. Novinářům to prozradila jeho manželka.

FOTO: Lou Reed

Lou Reed spolu s členy kapely Metallica. Zdroj: Universal Music

„Bylo to velmi vážně, opravdu umíral. Na takovou operaci nechodíte jen tak pro zábavu. Nejsem si jistá, jestli se někdy úplně zotaví, ale určitě se za pár měsíců vrátí k muzice. Už teď občas pracuje a pravidelně cvičí tai-či. Mám z toho radost a jsem na něj velmi pyšná,“ říká muzikantova žena Laurie Anderson .

Dobře se znal i s „náčelníkem“

Hudební kariéra kytaristy The Velvet Underground byla po většinu doby provázena užíváním drog a nezřízeným pitím alkoholu a právě to si nejspíš vybralo daň na jeho zdraví. Před dvěma měsíci byl nucen zrušit několik svých menších i větších turné, což Reedovi blízcí vysvětlovali neočekávanými komplikacemi, s nimiž se muzikant musí vypořádat přednostně.

Mimo The Velvet Underground se Reed proslavil i svou sólovou kariérou, během které vznikly hity jako Perfect Day nebo Walk on the Wild Side. V České republice je znám jako velký přítel dnes již zesnulého někdejšího prezidenta Václava Havla, což mu dopomohlo k vystoupení v Bílém domě, jež bylo uspořádáno právě na Havlovu počest v roce 1998.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kytarista Lou Reed o vlásek unikl smrti. Zachránila ho operace jater