Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Květnový editorial je jen pro extremisty

Martin Peška

Martin Peška

1. 5. 2012

Venku vedro, doma ještě větší,… Letošní první máj je skutečně horký. Ačkoliv každý normální člověk se v těchto teplotách pravděpodobně plácá někde venku ve stínu, je u vody, nebo se zrovna líbá pod rozkvetlou třešní, najdou se i šílenci, kteří tráví volný den na různých piknicích komunistů či anarchistů. Možná se najdou i takoví šílenci, extrémisté, kteří dnes sedí u počítače a netrpělivě očekávají editorial na svém oblíbeném magazínu. Tady je!

FOTO: Avengers

Film a TV

V květnu dorazí do českých kin několik filmů, které redaktoři Filmu a TV označili už v přehledu na začátku roku za nejočekávanější. Na FANZINE.cz vám přineseme recenze na komiksové Avengers a novinku Tima Burtona s Johnnym Deppem Temné stíny, také na Sněhurku a lovce s Kristen Stewart a třetí Muže v černém. Na TOPZINE.cz se zaměříme na Diktátora s fousatým pseudo-Hitlerem a opomíjený francouzský snímek Nedotknutelní. K tomu trailery, novinky a třeba zajímavosti o šíleném filmu Borat.
FOTO: Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová, zástupkyně šéfredaktora

Cestování

Na první květnový den jsme pro vás nachystali tipy, kam se vydat na prvního máje. Jaro je v plném rozkvětu a k tomu samozřejmě patří výlety za krásami jara, doporučíme vám místa, která jsou v tuto roční dobu nejkrásnější. S blížícími se letními dny jsme pro vás připravili nejlepší potápěčské lokality světa. Od poloviny května také začne 8. ročník muzejních nocí, budeme pro vás sledovat akce v městech, které se do festivalu zapojí.
FOTO: Eva Chytková

Eva Chytková, zástupkyně editorky

Zdraví a sex

Máj není jen lásky čas, ale také obdobím studenty nepříliš oblíbeným, obdobím maturit, zkoušek a státnic. Pro ně máme tipy na zlepšení paměti a ovládnutí nervozity. Letos nás léto překvapilo o něco dříve, a tak je nejvyšší čas zbavit se tukových zásob ze zimy. Jak? Například sexem. Víme, kolik kalorií při něm spálíte. A nezadaní si mohou jít třeba zaběhat.

Anna Cajthamlová, editorkaFOTO: Anna Cajthamlová

Umění, architektura a design

I v květnu se můžeme těšit na pořádnou várku nových výstav. Zájemce o architekturu i ekologii čeká V Galerii Jaroslava Fragnera architekt odpadu Michael Reynolds. Zkrátka nepřijdou ani příznivci výtvarného umění – v Galerii hlavního města Prahy začínají během května hned dvě nové výstavy a Galerie Vernon představí na jedné výstavě společně dílo Francise Bacona a Bohumila Hrabala.

Z mimopražských akcí by pozornosti čtenářů neměla uniknout výstava Františka Skály v Muzeu moderního umění Olomouc. Blíž se podíváme i na netradiční akci Vystav své dílo v DOXu, která umožní známým i zcela neznámým umělcům prezentovat své výtvory v prostorách galerie.

FOTO: Eva Csémyová

Eva Csémyová, zástupkyně editora

Divadlo

Březen a duben byl pro divadlo vražedný. Že bychom si v květnu konečně odpočinuli? Každopádně nás čeká několik premiér. Měsíc zamilovaných odstartuje Divadlo v Řeznické se Sheldonem, který vypráví o despotické matce a jejím synovi. Hned v závěsu se dočkáme inscenace studentů DAMU s příznačným názvem Absint dle jména hlavní hrdinky, která postupně odkryje temná tajemství. Největším trumfem května ale bude Krobotova hra Brian, kterou uvede Dejvické divadlo.

Plánujeme přinést rozhovor se šéfem Baletu Národního divadla a choreografem Petrem Zuskou, který oslaví 10 let ve funkci. Vyzpovídat chceme i režiséra, dramatika a uměleckého šéfa Klicperova divadla Davida Drábka. Do toho se ještě přidá pár festivalů jako Zlomvaz, Divadelní flóra Olomouc nebo Mezi ploty a na odpočinek zase nezbude čas.
FOTO: Anna Kottová

Anna Kottová, editorka

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Květnový editorial je jen pro extremisty