Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Kupujete ojeté auto? Zkontrolujte si jeho skutečný stav v on-line systému

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 10. 2016

Ne každý si může dovolit nové auto, a tak mnoho lidí při pořizování vozidla zamíří do bazaru. S koupí ojetého auta je však spojeno mnoho rizik – auto může být bourané, může mít najeto více, než prodejce uvádí, anebo třeba může být kradené. Jak se tedy při koupi ojetiny nenechat napálit?

Z vraku solidním vozem

Podvodní prodejci aut umí s ojetými vozy doslova zázraky – s minimálním úsilím a s minimálními investicemi dokáží cenu ojetiny klidně zdvojnásobit. Bohužel se však nejedná o zvýšení skutečné hodnoty auta, nýbrž o zvýšení částky, kterou je za auto z bazaru ochoten zaplatit neinformovaný zákazník. Několik chytrých úprav totiž zvládne ze starého, levného a oježděného vraku opticky vytvořit atraktivní naleštěný vůz, který lze snadno prodat za velké peníze.

Nejčastější podvody s ojetými vozy

Jednou z nejdůležitějších charakteristik, která vypovídá o stavu ojetého auta, je počet najetých kilometrů. Ten lze však jako mávnutím kouzelného proutku upravit a prodejní cena auta hned stoupne o desítky tisíc korun. Kromě stočení najetých kilometrů na tachometru podvodní prodejci často manipulují také s rokem výroby a dalšími informacemi, a to hlavně pomocí padělaných technických průkazů a servisních knížek.

Na to, jak lze díky podobným úpravám a povrchové „omlazující kůře“ proměnit vrak koupený za 8O tisíc Kč v luxusní vůz za 195 tisíc Kč, se můžete podívat v tomto videu o podvodech s ojetými vozy. Na stránce najdete také názorná videa o tom, jak poznat stočené tachometry, o podvodech s ojetinami ze zahraničí, o falšování a zatajování informací u kradených a bouraných aut, jakož i o nejčastějších chybách při nákupu ojetých vozů.

Jak se nenechat napálit

Autorem videí je společnost Cebia, která se rozhodla proti podvodným prodejcům aut zakročit. Cebia, která se zabývá prověřováním historie ojetých vozidel, vyvinula systém AUTOTRACER, jehož cílem je pomoci zákazníkům při nákupu ojetého auta odhalit podvodné praktiky prodejců. Na adrese www.zkontrolujsiauto.cz lze zadat VIN kód vozidla a systém vám poté zobrazí všechny dostupné informace o daném voze, které Cebia získává od svých partnerů.

Rozsah informací u jednotlivých vozidel se může lišit v závislosti na rozsahu informací poskytnutých partnery. Cebia spolupracuje s firmami nejen z České a Slovenské republiky, ale i z řady dalších zemí EU. Jedná se především o výrobce, autorizované dealery a prodejce, importéry, servisní místa či leasingové společnosti. Systém AUTOTRACER se již teď těší velké popularitě – měsíčně zde provede kontrolu VIN kódu zhruba 100 uživatelů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kupujete ojeté auto? Zkontrolujte si jeho skutečný stav v on-line systému