Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kultfabrik v Mnichově: Necestujeme po památkách, ale za zábavou

Lída Fikarová

Lída Fikarová

4. 6. 2010

Jelikož nyní trávím dost času v Mnichově, pokusím se vám představit multifunkční centrum, kde  se schází nejen většina  mládeže a dospělých z Mnichova a okolí, ale také nejvíce zahraničních turistů. Tím myslím hlavně turisty z ostatních Spolkových republik Německa.  Mluvím o jednom z největších komplexů  (party areálu) v celé Evropě – o Kultfabrik, kterou obývá okolo 50 barů, klubů, diskoték, výstavní síň a největší indoor hala.

Zdroj: Kultfabrik.de

Začátek může být trošku deprimující. Kultfabrik totiž sídlí malý kousek od nádraží Ostbahnhof – bohužel, nechoďte hlavním chodem ven, protože jinak se tam opravdu nikdy nedostanete. Mluvím ze své vlastní zkušenosti, kdy jsem asi hodinu hledala cestu a na této jinak rušné části Mnichova jsem nepotkala jediného člověka.

Plno světel, aut, lidí

Zdroj: Kultfabrik.de

Když dojdete ke komplexu, nevěříte, že nejste v americkém filmu. Hodně světel, velká uvítací  brána, bankomaty, stánky s jídlem,  mnoho aut zlaté mládeže a u vchodu asi třicet taxislužeb. U hlavní brány se nachází pokladna, kde se můžete dozvědět více o kulturních akcích a vzít si K Magazín, který Kultfabrik vydává.

Taneční muziky není nikdy dost

Pro každého je tu opravdu na výběr, ačkoliv mi přijde, že tam jede převážně  taneční muzika, techno, schranz. Hodně se nabízely i laserové party. Bohužel nejsem příznivcem této muziky a diskotéku, kde by se pouštěly všemožné žánry, jsem nenašla. Pokud máte rádi kubánskou atmosféru, dokáže ji navodit Americanos Club. Cena vstupu do všech klubů se pohybuje od 5 do 10 eur.

Zdroj: schlagergarten.de

Přesto jsem našla místo, které mě zaujalo – Schlagergarten. Tento club na sebe upoutá svou nenápadností, z venku je velmi nevýrazný. Když přijdete dovnitř, po ukázání pasu nebo občanského průkazu (až poté jsem se dozvěděla, že tento club je přístupný od 23 let) a zaplacení vstupu 5 euro, uvidíte menší, ale útulnou místnost se šatnou, kde prodávají alkoholické i nealkohlické nápoje. Obsluha je velmi příjemná, dokonce i ochranka jsou fajnoví mladíci s respektem.

Hity od Abby, Beatles až po německé oldies

Ne nadarmo se Schlagergarten tak nazývá. Celý večer totiž na parketě, ke kterému se jde po schodech do 1. patra, letí šlágry od Neny, Marcuse Beckera, Die Ärzte, Axela Fischer aj. Dokonce se potom dostala řada i na Beatles, Abbu, Queen, takže i když na parketu již zpívalo dost lidí, při těchto písních se ozýval celý sál.

Sicherheits je nejen jistota

Zdroj: Marcus Schmidt

Co mě jen velice příjemně překvapilo, byly slečny, které jako pohotovost chodily s alkohol testry po klubu. Ačkoliv každý zkoušel dýchat jen z legrace, přesto si myslím, že tato služba je docela důležitá a preventivní.

Kultfabrik je jedním z míst, kde se můžete hodně rychle seznámit, příjemně pobavit, popít. Žije každým dnem, nabízí laserové party, karaoke, akce pro ženy i muže a v podstatě pořád něco nového. Snaží se vydat ze sebe maximum. Návštěvu rozhodně doporučuji, protože atmosféru, kterou Kultfabrik nabízí, si budete pamatovat ještě hodně dlouho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kultfabrik v Mnichově: Necestujeme po památkách, ale za zábavou