Sport

Kulíšková bronzová v super – G!

Martin Slabý

20. 3. 2010

paralympics-bronze-medal-2009-10-15-15-41-50Česká republika se dočkala medailového úspěchu na paralympiádě ve Vancouveru! Páteční den byl šťastným pro Annu Kulíškovou, která vybojovala bronzovou medaili v super – G. Sledge hokejisté podruhé na turnaji zdolali Koreu a obsadili páté místo.

Logo českého paralympijského týmu Zdroj: paralympic.cz

Na Annu Kulíškovou čekala v pátek její nejsilnější disciplína. V super – G zrakově handicapovaných obhajovala stříbrnou medaili z Turína a i ve Vancouveru pronikla na stupně vítězů. Čtyřiadvacetiletá závodnice měla v desetičlenném startovním poli číslo sedm. Na trať se společně s trasérkou Michaelou Hubačovou vydala v době, kdy vedla Kanaďanka Forestová před Farkašovou ze Slovenska a Američankou Umsteadovou. A zajela výborně. Svou jízd0u odsunula poslední jmenovanou mimo medailové příčky a za slovenskou soupeřkou zaostala o pouhých osmačtyřicet setin sekundy. Poslední trojice závodnic už konečným pořadím příliš nezamíchala, a tak se Česká republika může radovat z první vancouverské paralympijské medaile. Superobří slalomy měli na programu i muži. V kategorii stojících byl Stanislav Loska třináctý, Oldřich Jelínek a Radim Kozlovský byli ve výsledkové listině sedících závodníků ve třetí desítce.

Poslední utkání na paralympiádě čekalo na sledge hokejisty. Narazili v něm na starého známého – Koreu. S tou se utkali už v základní skupině (4:2) a i tentokrát dokázali svého asijského soupeře porazit. Cesta za vítězstvím však tentokrát nebyla tak snadná. Na první branku utkání se čekalo až do závěrečné třetiny a do vedení se dostal soupeř. Na gól Parka však za čtyři a půl minuty dokázal odpovědět Fojtík a v prodloužení vystřelil Čechům páté místo Geier. Bronzové medaile získali Norové, kteří stejným výsledkem porazili domácí Kanadu.