Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Srpen 2012 nabídne Red Hot Chili Peppers či Sum 41

Srpen nabídne Praze několik zajímavých koncertů. Největšími magnety jednoznačně budou dvě hvězdné rockové kapely – Foo Fighters a Red Hot Chili Peppers.

Red Hot Chili Peppers vystoupí v Praze koncem srpna Zdroj: pořadatel koncertu

Začátek druhého prázdninového měsíce potěší milovníky hip-hopu, kdy do Prahy dorazí The Roots. Ti vznikli v roce 1987 ve Philadelphii a proslavili se netradičním pojetím hip-hopu obsahujícím jazzové a rockové prvky. Kapela navíc používá i živé nástroje, což je u hip-hopové skupiny rovněž tak trochu raritou.

The Roots do Prahy zavítají v úterý 7. srpna, kdy vystoupí v Lucerna Music Baru (Vodičkova 36, Praha 1). Koncert začíná ve 20 hodin a vstupenky můžete pořídit za 620 Kč + poplatky.

„Šumaři“ táhnou

Pouhé dva dny po koncertu The Roots se na stejném místě odehraje další netrpělivě očekávaná show – koncert kanadských pop punkerů Sum 41. Ti jsou v naší republice mimořádně oblíbení: jejich dvojkoncert před dvěma roky se stihl vyprodat za pouhé dva dny, a i na minulém ročníku festivalu Rock for People se ukázalo, že hlad po této skupině je obrovský; některé fanynky dokonce při koncertě omdlévaly.

Připomeňte si také loňský koncert SUM 41 na Rock for People

Jestli Sum 41 zahrají také svůj největší hit Fat Lip můžete zjistit v Lucerna Music Baru ve čtvrtek 9. srpna od 20 hodin. Špatná zpráva je, že koncert je již vyprodaný, takže pokud nemáte lístek, máte šmitec.

[youtube_660]CMX2lPum_pg[/youtube_660]

V půli měsíce přijde na řadu jeden z nejočekávanějších koncertů letošního roku, vystoupení americké rockové formace Foo Fighters. Kapela vznikla v roce 1995 a Davu Grohlovi a Cristu Novoselicovi měla původně nahradit Nirvanu. Ten druhý se nakonec nepřipojil, ale i tak začala kapela záhy sbírat jeden úspěch za druhým a v současnosti jsou Foo Fighters jednou z nejžádanějších kapel vůbec.

Na historicky první návštěvu této kapely v České republice se můžete vydat ve středu 15. srpna do O2 Areny (Českomoravská 2345/17, Praha 9), start je ohlášen na dvacátou hodinu.

Bush představí comebackové album

Koncertní rockovou převahu v druhé polovině srpna přijedou potvrdit angličtí post-grungeři Bush. Ti se od svého vzniku v roce 1992 stali jednou z nejoblíbenějších rockových kapel vůbec, přestože jim kritici často vytýkali, že jsou jen britskou modifikací Nirvany a Pearl Jam. Navzdory tomu sbírali Bush zlaté a platinové desky jak na běžícím páse a když kapela v roce 2002 ohlásila konec, obrečel to nejeden fanoušek.

Na scénu se Bush vrátili před dvěma lety a comebackové album The Sea of Memories vyšlo loni na podzim. Jestli se jim povedlo, můžete jít osobně zkontrolovat ve středu 22. srpna do Lucerna Music Baru, začátek je naplánovaný na osmou hodinu večer. Vstupenky lze pořídit za 450 korun + poplatky.

[youtube_660]Q7RVp3DvX1o[/youtube_660]

Žhavý rockový srpen vyvrcholí závěrem měsíce, kdy do Prahy po šesti letech dorazí americká funk rocková skupina Red Hot Chili Peppers. Kdo by neznal hity jako Under The Bridge, Otherside či By The Way? Red Hoti dokázali dobít svět pohodovým a jednoduchým rockem, aniž by museli sklouzávat k lacinému podbízení, a možná proto jsou tolik oblíbení.

Red Hot Chili Peppers dorazí do Synot Tip Arény (U Slavie 1540/2a, Praha 10) v rámci šňůry I‘m with You Tour v pondělí 27. srpna, lístky lze pořídit od 1490 do 2490 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Srpen 2012 nabídne Red Hot Chili Peppers či Sum 41