Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze a Brně na říjen 2013: Těšte se na Pixies a Suzi Quatro

Radka Tichá

Radka Tichá

24. 9. 2013

Letošní podzim přivede do našich dvou největších měst hned několik hudebních velikánů. Pokud se podíváme konkrétně na nadcházející měsíc říjen, těšit se můžeme na legendy, jakými jsou The Pixies, Joe Bonamassa, Editors či Suzi Quatro. Kam a kdy za nimi vyrazit vám prozradí náš přehled koncertů.

FOTO: Richard Müller

Richard Müller vystoupí se skupinou Fragile. | Zdroj: Universal Music

Richard Müller

Kdy a kde: 1. října, Praha – Velký sál Lucerny

Slovenský zpěvák a Zlatý Slavík Richard Müller je obdařen nejen mimořádnou výškou, ale i zvučným hlasem. Už 1. října se o tom budete moci přesvědčit v pražské Lucerně v rámci jeho čtvrtého turné pod názvem Hlasy. Upravené a-capella skladby zazpívá, bez použití jediného nástroje, se skupinou Fragile.

O čistý hlasový projev se zaručí spolu s Richardem Müllerem i Vilo Csontos, Jana Golisová, Slavo Košecký, Braňo Kostka, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Soňa Norisová a Svetlana Rymarenko.

Joe Bonamassa

Kdy a kde: 5. října, Praha – Kongresové centrum

Již potřetí během posledních čtyř let v Praze zahraje americký blues-rockový kytarista a zpěvák Joe Bonamassa. Se svou kapelou zahraje 5. října v Kongresovém centru.

Mladý hudebník bývá stále častěji označován za jednoho z nejlepších kytaristů své generace. A není se čemu divit. Na kytaru začal hrát už ve čtyřech letech a ve dvanácti dokonce předskakoval na koncertě B.B.Kinga. Za svou profesionální kariéru už stihl vydat 13 samostatných studiových alb.

Editors

Kdy a kde: 6. října, Praha – Lucerna music bar

6. října se představí pražskému publiku také britská alternativní skupina Editors. Čtyřčlenné uskupení, původem z Birminghamu, vzniklo v roce 2002, ovšem od té doby prošlo několika změnami názvů – The Pilot, The Pride a Snowfield. V současnosti se mohou pyšnit novým albem The Weight of Your Love a označením 2. nejdůležitější britské indie kapely hned po Arctic Monkeys.

FOTO: Pixies

Pixies odehrají v Praze dva koncerty po sobě. | Zdroj: facebook.com

The Pixies

Kdy a kde: 10. a 11. října, Praha – Velký sál Lucerny

Jedna z nejoblíbenějších rockově alternativních kapel osmdesátých let The Pixies se sice rozpadla již v roce 1993, ale po vzoru mnoha dalších se i oni v dubnu 2004 znovu navrátili k sérii úspěšných koncertů. Od té doby spolu s přestávkami fungují do dnes. I přes to, že letos v květnu se rozhodla zakládající členka a baskytaristka Kim Dealová odejít, formace potvrdila další turné.

Šňůru zahájili Pixies 29.září koncertem v Paříži. Ve velkém pražském sále Lucerny vystoupí 10.října.

HIM

Kdy a kde: 12. října, Praha – Velký sál Lucerny

Finská metalová skupina HIM se k nám vrací po pěti letech. V čele s Villem Valem představí 12.října své nové album Tears On Tape i starší a osvědčené hity. Osmé studiové album podle pětice členů kapely nejvíce připomíná jejich deset let starou nahrávku Love Metal. Naposledy skupina, jež dříve vystupovala pod názvem His Infernal Majesty, zavítala do předem vyprodaného sálu Lucerny v roce 2008, kdy představovala desku Venus Doom.

65daysofstatic

Kdy a kde: 7. října, Brno – Fléda, 8. října, Praha – Roxy

Sheffieldská formace 65daysofstatic v říjnu zavítá jak do hlavního města Moravy, tak do samotného srdce Evropy – Prahy. Mistři instrumentální hudby vydali toto září nové album Wild Light, které představí v rámci turné i v České republice. 7.října v brněnském klubu Fléda, pouze o den později v pražském Roxy.

FOTO: Suzi Quatro

Brněnský koncert Suzi Quatro byl pro enormní zájem přesunut do větší haly. | Zdroj: Smart Communication

Suzi Quatro

Kdy a kde: 17. října, Brno – Hala Vodova

Už ve svých čtrnácti letech založila Suzi Quatro se sestrami první skupinu Suzi Soul & The Pleasure Seekers a o rok později jim dokonce vyšel první singl. Dnes, téměř po čtyřech desítkách let musel být pro velký zájem přesunut koncert této baskytaristky, zpěvačky a ikony let sedmdesátých do větší haly. Vystoupí tak 17.října v brněnské hale Vodova.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze a Brně na říjen 2013: Těšte se na Pixies a Suzi Quatro