×
TOPZINE.cz

Koncertování je pro Chinaski zábava, jak tvrdí v rozhovoru

Chinaski Tour 2010!Exkluzivně pro Topzine.cz!Rozhovor se skupinou Chinaski o úspěšném roce 2010, skládání hudby pro děti a o koncertech v Americe plných emocí a slz.

Chinaski Tour 2010
Chinaski, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Rok 2010 pro vás byl velmi úspěšný – odehráli jste turné a vydali novou desku. Povedlo se vám vše tak, jak jste měli v plánu?

Určitě ano, povedlo. Myslím, že jsme nahráli dobré písničky na naši osmou řadovou desku, a řekl bych, že měla a má úspěch. Z každé desky se v našem koncertním repertoáru udrží 3-4 písničky. Což platí i pro ty z té poslední – Není na co čekat.

Na jaře vyrážíte na turné po Slovensku a vzápětí i po ČR. Nemáte teď spíš chuť si po loňském roce pořádně odpočinout?

Minulý rok jsme sice hodně pracovali, ale zas až tak moc jsme nekoncertovali. Byli jsme pořád ve studiu, a tak bychom to rádi našim fanouškům, ale i sami sobě, letos vynahradili. Koncertování pro nás naštěstí ještě není práce, ale zábava, na kterou se těšíme.

Kromě turné po ČR a Slovensku odjíždíte často koncertovat také do Ameriky. Jaké je koncertování za velkou louží?

Koncertování v Americe pro krajany je vždy docela emotivní záležitost. Koncerty bývají hodně divoké, plné emocí a někdy i slz. Navíc všichni rádi cestujeme a vidět třeba takové San Francisco, je opravdu nezapomenutelný zážitek. A pokud se publikum dobře baví a reaguje, i nám se výborně hraje.

V březnu proběhne premiéra celovečerního animovaného filmu pro děti – Autopohádky, na kterém jste se podíleli. Jde o čtyři povídky, které spojuje motiv lidí, jež se nějakým způsobem dostávají do kontaktu s auty.  V čem spočívala vaše spolupráce na něm?

Pro Autopohádky jsme složili nejen jednu úplně novou píseň Duše z gumy, ale i hudbu, která se line celým filmem. Po premiéře filmu také vyjde další pokračování na CD – písničky z filmu samotného, zmiňovaná nová píseň Duše z gumy a karaoke pro děti.

Natáčení filmu Autopohádky předcházelo vydání dvou vašich desek – Autopohádky a Autopohádky 2. Co vás vedlo k tomu, natočit desky pro děti?

Byl to nápad našeho zesnulého bubeníka Pavla Grohmana a Jana Jiráně z Ypsilonky (český herec a hudebník, pozn. red.). Je to pro nás příjemné zpestření, a protože všichni už máme nějaké ty děti, tak to byla příjemná a bohulibá práce.

Co nyní připravujete pro své fanoušky? V roce 2003 jste vydali desku Premium 1993 – 2003, mohou se třeba posluchači těšit na podobný výběr v roce 2013?

Celý rok 2011 věnujeme koncertování. Máme teď spoustu času na to, abychom přemýšleli, jak dál. Nicméně Premium II 2013 není vůbec špatný nápad.1 Komentář Koncertování je pro Chinaski zábava, jak tvrdí v rozhovoru

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..