Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncertování je pro Chinaski zábava, jak tvrdí v rozhovoru

Redakce

Redakce

2. 3. 2011

Chinaski Tour 2010!Exkluzivně pro Topzine.cz!Rozhovor se skupinou Chinaski o úspěšném roce 2010, skládání hudby pro děti a o koncertech v Americe plných emocí a slz.

Chinaski Tour 2010

Chinaski, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Rok 2010 pro vás byl velmi úspěšný – odehráli jste turné a vydali novou desku. Povedlo se vám vše tak, jak jste měli v plánu?

Určitě ano, povedlo. Myslím, že jsme nahráli dobré písničky na naši osmou řadovou desku, a řekl bych, že měla a má úspěch. Z každé desky se v našem koncertním repertoáru udrží 3-4 písničky. Což platí i pro ty z té poslední – Není na co čekat.

Na jaře vyrážíte na turné po Slovensku a vzápětí i po ČR. Nemáte teď spíš chuť si po loňském roce pořádně odpočinout?

Minulý rok jsme sice hodně pracovali, ale zas až tak moc jsme nekoncertovali. Byli jsme pořád ve studiu, a tak bychom to rádi našim fanouškům, ale i sami sobě, letos vynahradili. Koncertování pro nás naštěstí ještě není práce, ale zábava, na kterou se těšíme.

Kromě turné po ČR a Slovensku odjíždíte často koncertovat také do Ameriky. Jaké je koncertování za velkou louží?

Koncertování v Americe pro krajany je vždy docela emotivní záležitost. Koncerty bývají hodně divoké, plné emocí a někdy i slz. Navíc všichni rádi cestujeme a vidět třeba takové San Francisco, je opravdu nezapomenutelný zážitek. A pokud se publikum dobře baví a reaguje, i nám se výborně hraje.

V březnu proběhne premiéra celovečerního animovaného filmu pro děti – Autopohádky, na kterém jste se podíleli. Jde o čtyři povídky, které spojuje motiv lidí, jež se nějakým způsobem dostávají do kontaktu s auty.  V čem spočívala vaše spolupráce na něm?

Pro Autopohádky jsme složili nejen jednu úplně novou píseň Duše z gumy, ale i hudbu, která se line celým filmem. Po premiéře filmu také vyjde další pokračování na CD – písničky z filmu samotného, zmiňovaná nová píseň Duše z gumy a karaoke pro děti.

Natáčení filmu Autopohádky předcházelo vydání dvou vašich desek – Autopohádky a Autopohádky 2. Co vás vedlo k tomu, natočit desky pro děti?

Byl to nápad našeho zesnulého bubeníka Pavla Grohmana a Jana Jiráně z Ypsilonky (český herec a hudebník, pozn. red.). Je to pro nás příjemné zpestření, a protože všichni už máme nějaké ty děti, tak to byla příjemná a bohulibá práce.

Co nyní připravujete pro své fanoušky? V roce 2003 jste vydali desku Premium 1993 – 2003, mohou se třeba posluchači těšit na podobný výběr v roce 2013?

Celý rok 2011 věnujeme koncertování. Máme teď spoustu času na to, abychom přemýšleli, jak dál. Nicméně Premium II 2013 není vůbec špatný nápad.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncertování je pro Chinaski zábava, jak tvrdí v rozhovoru