Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncert N.O.H.A. roztančil celou Akropoli

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

17. 3. 2011

!Fotogalerie!V pražském Paláci Akropolis proběhl po křtu nového alba kapely United Flavour další křest kapely, která je v Čechách velice populární. Ve středu 16. března zde vystoupila mezinárodní kapela N.O.H.A. a představila pražskému publiku skladby z nového alba Die In Process.

Foto: N.O.H.A.

Filip Noha a MC Chevy, Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Kapela N.O.H.A. neboli Noise Of Human Art se do Čech vrací ráda, má zde silnou fanouškovskou základnu a zřejmě tu budou jisté osobní důvody saxofonisty Filipa Nohy, který pochází z Prahy. Kapela si již v minulosti vyhradila pražské koncerty pro zajímavé události, jako křty alba atd., a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ve středu 16. března v pražském Paláci Akropolis představila několik skladeb z nového alba Die In Process.

N.O.H.A. dodržela své slovo fanouškům a nové album přichystala už rok po vydání toho předchozího. Die In Process je dle slov muzikantů z N.O.H.A. jakousi druhou edicí desky Respect the Menu z roku 2010. Zároveň obsahuje několik vybraných skladeb ze starší desky.

Hned na úvod titulní skladby

Koncert v Akropolis hned od začátku šlapal na plné obrátky, N.O.H.A. rozhodně publikum nešetřili a na úvod zahráli titulní skladby dvou svých alb. Nejdříve zaznělo Dive In Your Life a následně Die In Process z nového alba. Hned od prvních tónů bylo jasné, že tento koncert bude dost náročný na zvukové ústrojí. Když baskytarista hrábl do strun, celý sál se rozvibroval.

Právě baskytarista byl možná největším a nejmilejším překvapením celého koncertu. Basové linky, které hraje na studiových nahrávkách, jsou samy o sobě velice poutavé, dodávají skladbám N.O.H.A. ten správný říz a naživo je tento dojem ještě silnější.

Foto: N.O.H.A.

Saxofonista Filip a zpěvačka Minerva Diaz Perez, Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Nerad bych koncert nějak shazoval, ale musím podotknout, že jsem od živého vystoupení čekal možná trochu více energie. Ne že by skladby neměly spád, všechny byly vesměs hrané ve vysokém tempu a publikum si rozhodně nemohlo stěžovat, že by nemělo na co tancovat. Ovšem jejich hudba z velké části stojí na samplech, do kterých potom kapela naživo vehrává své party. V některých momentech pak jejich vystoupení trochu chybělo nasazení, na které jsem zvyklý z vystoupení živých kapel.

Světlými výjimkami byly skladby, kde se mikrofonu chopil MC Chevy. Při svém rapu se tolik nedržel studiových verzí a jeho skladby zněly o něco živěji i díky kontaktu s publikem. Minimálně jedna fanynka, kterou si MC Chevy vytáhl na pódium, aby zatancovala, si koncert velice užila.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-hudba-fotky_a_reportaze-n-o-h-a-16_3_2011/]

Nechci říct, že koncert N.O.H.A. byl pro mě zklamáním. Jejich tvorbu mám hodně rád, líbí se mi kombinace tanečních rytmů laděných do elektra s často velmi výraznými prvky world music. Trochu jsem očekával, že se kapela více odpoutá od studiových verzí svých skladeb, takto to byla hezká taneční párty. Od jediného klubového vystoupení jsem si sliboval trochu víc. Snad si spravím dojem na některém z jejich vystoupení na letních festivalech, například na Rock for Church(ill) na konci srpna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert N.O.H.A. roztančil celou Akropoli