Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Prolitá krev, Jiný život a Erotická revue

Hana Mazancová

Hana Mazancová

17. 11. 2011

OBR: Kniha, literaturaAsa Larssonová představí knihu Prolitá krev, Per Olov Enquist povypráví o svém Jiném životě a pro zpestření prolistujeme Erotickou revue. Dnešní knižní novinky jsou připraveny.

OBR: Kniha, literatura

V knižním světě se opět objevilo několik nových titulů, Zdroj: sxc.hu

Asa Larssonová: Prolitá krev

OBR: Asa Larssonová: Prolitá krevO svatojánské noci slaví celá země letní slunovrat. Ve vesnici Jukkasjärvi blízko Kiruny končí zábava ve chvíli, kdy je farářka z místní farnosti Mildred Nilssonová nalezena mrtvá. Kdosi ji ubil a poté tělo pověsil pod kostelní varhany. Že by se historie opakovala? Všichni se ve vzpomínkách vracejí k případu zavražděného kněze Viktora Strandgårda. Tajnou schránku s výhružnými dopisy adresovanými právě Mildred objeví až Rebecka Martinssonová. Pro ni byl život poslední dobou peklo. V sebeobraně zastřelila tři lidi a její šéf ji posílá právě do Kiruny, aby ji uchránil před zhroucením. Jenže najednou zmizí farář Wikström a nikdo si neví rady.

Český název: Prolitá krev
Autor: Asa Larssonová
Překladatel: Jana Holá
Počet stran: 356
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 269 korun

Per Olov Enquist: Jiný život

OBR: Per Olov Enquist: Jiný životJiný život je knihou memoárů Pera Olova Enquista, jednoho z nejuznávanějších švédských spisovatelů. Autor začíná svůj příběh v severním Švédsku a přes bezpečná dětská léta se dostává k neklidné dospělosti. Enquist tráví hodně času na cestách. Berlín, New York, Kodaň. Divadelní hra Noc Tribádek mu přinese nejen mezinárodní věhlas, ale i čest uvést své drama roku 1977 na Broadwayi. Enquist pomocí er-formy popisuje, jak ho sláva přivedla až na samotné dno, do zoufalství a úzkosti. Závěr knihy symbolizuje nejen autorův návrat k psaní, ale především k novému životu.

Český název: Jiný život
Název originálu: Ett annat liv
Autor: Per Olov Enquist
Překladatel: Zbyněk Černík
Počet stran: 488
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 314 korun

Erotická revue

OBR: Erotická revueErotická revue byla jednou z nejnedostupnějších knih a dnes patří mezi nejvzácnější počiny české meziválečné avantgardy. Nakladatelství Torst proto vyslyšelo naléhání nejen studentů a nadšenců moderního českého umění, ale třeba i historiků, a rozhodlo se udělat reprint. Na literární a výtvarné podobě Štyrského Erotické revue se mimo jiné podíleli Toyen, A. Hoffmeister, F. Bidlo, A. Pelc, E. Filla, A. Wachsman, B. Brouk, V. Nezval, F. Halas, J. Hořejší, F. Hrubín a V. Závada, překládány byly mimo jiné texty Aragonovy, Freudovy, Bretonovy a Eluardovy.

Název: Erotická revue 1-3
Autor: Kolektiv autorů
Počet stran: 397
Nakladatelství: Torst
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 296 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Prolitá krev, Jiný život a Erotická revue