Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky na srpen 2014: vychází druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové

Hana Mazancová

Hana Mazancová

1. 8. 2014

Nový měsíc srpen přináší i nové knižní tituly, které se objeví na pultech knihkupců. Opět jsme vybrali pár zajímavých kousků, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. TOPZINE.cz přináší ty nejaktuálnější tipy na pohodové čtení.

OBR:

Co nového na pultech knihkupců? Zdroj: Nakladatelství JOTA

Meg Cabotová: Velikost L: šaty pro nevěstu

OBR: Meg Cabotová: Velikost L: šaty pro nevěstuHeather Wellsové budou zanedlouho vyzvánět svatební zvony. Do svatby s jejím vyvoleným, soukromým detektivem Cooperem Cartwrightem, už zbývá jen měsíc, ale svatební přípravy jsou skoro to poslední, na co má Heather momentálně čas.

Na Koleji smrti, kde pracuje, právě probíhá orientační týden pro nastávající studenty prvních ročníků a hned jak skončí, vypukne naplno nový školní rok. A do toho je na Heatheřině koleji ubytován i nový VIP student, princ z jedné bohaté, i když ne zrovna demokratické arabské země, jehož otec věnoval univerzitě závratnou sumu peněz.Princi Rašídovi však někdo vyhrožuje smrtí, a tak je v souvislosti s jeho osobou nutno zavést přísná bezpečnostní opatření. Za takových okolností je jasné, že potíže jsou na spadnutí.

Meg Cabotová: Velikost L: šaty pro nevěstu. Přeložila: Lucie Johnová. Vydalo nakladatelství BB/art, 2014. Počet stránek: 328. Doporučená cena: 299 korun.

Ransom Riggs: Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

OBR: Ransom Riggs: Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné městoDeset podivných dětí prchá před armádou obludných monster. A pomoci jim může jen jediný člověk – jenže ten je uvězněn v těle ptáka.

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Ransom Riggs: Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město. Přeložila: Bronislava Grygová. Vydalo nakladatelství JOTA, 2014. Počet stran: 424. Doporučená cena: 368 korun.

Ivan Pelant, Jan Valenta: Luminiscence doma, v přírodě a v laboratoři

OBR: Ivan Pelant, Jan Valenta: Luminiscence doma, v přírodě a v laboratořiCo je luminiscence neboli světélkování za přírodní jev? Kde všude na ni můžeme narazit, jak se zkoumá a jaké má využití v technické praxi a lidské činnosti vůbec? Čtenář bude jistě překvapen, kde se s ní všude může setkat! Luminiscence se uplatňuje v tak různorodých oborech, jakými jsou například lékařská vyšetření (PET/CT), bezpečnost leteckého provozu (radar), automobilový průmysl, informatika (telekomunikace, CD či DVD) nebo osvětlovací technika v bytech a kancelářích.

Jde o popularizační publikaci pro širší okruh čtenářů. Kniha s podobným obsahem na našem trhu zcela chybí.

Ivan Pelant, Jan Valenta: Luminiscence doma, v přírodě a v laboratoři. Vydalo nakladatelství Academia, 2014. Počet stran: 160. Doporučená cena: 250 korun.

Jan Seghers: Nevěsta ve sněhu

OBR: Jan Seghers: Nevěsta ve sněhuHlavní komisař Robert Marthaler se těší, až odpoledne vyzvedne na letišti svou přítelkyni Terezu, která se po třech letech vrací do Frankfurtu. Hned ráno ho však zavolají k vraždě mladé ženy. Stačí jediný pohled na zohavené tělo a je jasno: oběť byla před smrtí dlouho mučena.

Tím však problémy Roberta Marthalera nekončí. Kvůli vyšetřování zapomene přijet pro Terezu na letiště a ona se mu pak několik dní vůbec neozývá. Jako by se po ní slehla zem. Nadřízený k jeho týmu navíc přidělí policistu, se kterým má hlavní komisař nevyřízené účty. A když se Marthaler na tiskové konferenci více než oprávněně rozzlobí, má to své následky. Svéhlavý a nepohodlný komisař, který byl svému šéfovi už dlouho trnem v oku, je postaven mimo službu.

Jan Seghers: Nevěsta ve sněhu. Přeložila: Iva Kratochvílová. Vydalo nakladatelství Host Brno, 2014. Počet stran: 384. Doporučená cena: 299 korun.

Romain Puertolas: Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY

OBR: Romain Puertolas: Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYBláznivé a hořkosměšné dobrodružstvím Inda ze zapadlé provincie, jenž se vypravil do Paříže, aby si v nákupním řetězci IKEA v akci zakoupil speciální postel s hřeby. V kapse má jednu falešnou stoeurovou bankovku a na nose sluneční brýle.

Poté začíná jeho nedobrovolná a neuvěřitelná cesta čtyřmi kouty Evropy a Libyí, zprvu ve skříni z IKEA, poté kamionem, letadlem, horkovzdušným balonem i lodí. Absurdním humorem vyprávění probleskuje tvrdá realita: každodenní boj ilegálních migrantů, kteří jsou skutečnými dobrodruhy dneška.

Romain Puertolas: Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY. Přeložila: Anežka Charvátová. Vydalo nakladatelství Argo, 2014. Počet stran: 212. Doporučená cena: 298 korun.

Robert Bloch: Psycho III

OBR: Robert Bloch: Psycho IIIZávěrečný díl knížní série Psycho, podle jejíž první knihy byl natočen slavný thriller v režii Alfreda Hitchcocka. V pořadí třetí kniha ze série uzavírá celý příběh. V České republice se poprvé setkáváme s kompletním prvním vydáním tohoto díla Roberta Blocha.

První díl knihy Psycho vyšel v USA v roce 1959. Robert Bloch později dopsal ještě dvě pokračování – Psycho II, které bylo vydáno v roce 1982 a Psycho House vyšlo v roce 1990. Právě třetí díl Psycho House vychází česky jako Psycho III.

Robert Bloch: Psycho III. Vydalo nakladatelství Baronet, 2014. Počet stran: 264. Doporučená cena: 299 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky na srpen 2014: vychází druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové