Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Fantasmagorie televize, Pokušení struktury a Život na úvěr

Redakce

Redakce

10. 2. 2011

FOTO: TelevizeV dnešních knižních novinkách si můžete přečíst o další trojici knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Nejprve vám představíme knihu Petra Měrky nazvanou Fantasmagorie televize, dále pak román Život na úvěr od Jaroslava Kříže a nakonec vás seznámíme s knihou Pokušení struktury Zdenky Rusínové.

FOTO: Televize

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Fantasmagorie televize je novelou spisovatele Petra Měrky vycházející v nakladatelství Agite/Fra. Pokud je pro vás autor neznámý, měli byste se připravit na časté vulgarismy, chaotické uvažování o světě, pravidlech a řádu, který v něm vládne. Kniha o 132 stranách je kombinací autorových myšlenek, pohádkového příběhu a hororové tématiky. Titul koupíte za 179 korun.

Fantasmagorie televize, či Život na úvěr?

FOTO: Pokušení struktury

V nakladatelství Host vychází kniha s názvem Pokušení struktury. Dílo je druhým svazkem z edice Studie osobností brněnské lingvistiky a je věnováno pracím Zdenky Rusínové. Rusínová patří k čelním teoretičkám české slovotvorby a momentálně pracuje na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Kniha čítající 152 stan přináší kratší stati již dříve publikované v odborných časopisech a dosud nevydaný habilitační spis s názvem Aspekty české substantivní deklinace. Knihu pořídíte za 199 korun.

Vědec, spisovatel a filosof Jaroslav Kříž vydává v nakladatelství Pistorius & Olšanská knihu s názvem Život na úvěr. Dílo je příběhem sedmdesátiletého důchodce, který pomalu přestává rozumět světu kolem sebe. Stojí ho to mnoho sil, ale rozhodne se nepodléhat trendům, které současná společnost udává. Autor citlivě zpracoval na 248 stranách téma lidského stárnutí svým osobitým stylem, kterému nechybí ani trocha černého humoru. Doporučená cena knihy je 249 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Fantasmagorie televize, Pokušení struktury a Život na úvěr