Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: 5 knih pro děti, které zajisté zaujmou i dospělého čtenáře

Redakce

Redakce

11. 9. 2012

FOTO: Kreslící dítěZastáváte názor, že dětské knihy mohou číst pouze děti, protože pro dospělého čtenáře jsou zkrátka příliš jednoduché? Rádi vás vyvedeme z omylu. Redakce TOPZINE.cz vybrala pět knih, které se nově objevily u knihkupců v sekci dětská literatura. Tyto knihy však zajisté potěší i dospělého čtenáře.

FOTO: Kreslící dítě

Knihy nejen pro děti a mládež. Zdroj: sxc.hu

Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času

OBR: Jo Nesbo: Doktor Proktor a vana časuDětská trilogie s doktorem Proktorem v hlavní roli představuje zběsilou jízdu časem. Zábavné a napínavé pokračování se tentokrát odehrává v Paříži. Doktor Proktor se snaží najít svou dávnou lásku Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti.

Čtěte také: Jo Nesbø rozjede pátrání ve jménu bohyně Nemesis

Doktorovi věrní přátelé se brzy ocitají v Paříži, kde potkávají Julietu. Tyto bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu, vany času, do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí. Nepodařilo se mu však vrátit se do přítomnosti a jediné, co vyplavalo z vany, u které na něj Julieta čekala, byla pohlednice adresovaná Líze.

Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času, překlad Jiří Vyorálek, vydalo nakladatelství JOTA 2012, 284 stran, doporučená cena 348 korun

Martin Vopěnka: Spící spravedlnost

OBR: Martin Vopěnka: Spící spravedlnostMartin Vopěnka ve svém druhém díle nadčasové trilogie zve čtenáře na dobrodružnou cestu plnou odhodlání a hledání pravdy. Je třeba odhalit tajemství, která nesmí zůstat skrytá.

Většina rodičů se již probudila ze záhadného spánku, vyhráno ale zdaleka není. Ti, jejichž děti zůstávají ztracené, totiž dál spí. Svět se od základu změnil. Děti prožily něco, co jejich rodiče jen těžko pochopí. Zdá se, že jim teď rodiče vůbec nerozumějí. Najdou u nich děti zastání?

Čtěte také: RECENZE: V knize Spící město od Martina Vopěnky děti bojují o přežití

Mnoho únosů a vražd zůstalo nepotrestáno, ale dospělí to nehodlají řešit. Policie, soudy, vláda ani probuzení rodiče se k tomu, co se dělo, nechtějí vracet. S tím se děti odmítají smířit a pouštějí se na vlastní pěst do nebezpečného pátrání po zločincích i dalších unesených. Sourozencům Kryštofovi, Kristýně, Emě a Samuelovi jde znovu o život. Podaří se jim odhalit i to, co stojí za záhadným spánkem rodičů?

Martin Vopěnka: Spící spravedlnost, vydalo nakladatelství Fragment 2012, 264 stran, doporučená cena 299 korun

André Franquin: Gaston 1 – Z Packalských archivů

OBR: André Franquin: Gaston 1 – Z Packalských archivůKomiksový hrdina Gaston baví francouzské čtenáře již více než padesát let. Vymyslel si jej belgický kreslíř André Franquin zprvu jen proto, aby zaplnil prázdné půlstrany v časopise Spirou.

Gaston je všehoschopný a všudypřítomný pomocník a poslíček v redakci. Buď nedělá nic, nebo dělá maléry.

První sešit, který nyní vychází, zachycuje Gastonovy první krůčky na stránkách časopisu Spirou a to doslova – první se totiž objevily modré stopy, potom teprve vyhublá a přihrbená postava věčně kouřícího Gastona.

Čtěte také: Zahoďte Babičku, přichází komiks Dědečkové!


André Franquin: Gaston 1 – Z Packalských archivů, překlad Richard Podaný, vydalo nakladatelství CooBoo, Albatros Media 2012, 48 stran, doporučená cena 149 korun

Elizabeth Cody Kimmelová: Norman a duchové

OBR: Elizabeth Cody Kimmelová: Norman a duchovéNorman Babcock to nemá jednoduché. Umí totiž mluvit s mrtvými a to s sebou přináší všelijaké nesnáze. Zesnulí často mívají pocit, že to, co mají na srdci, je nejdůležitější na světě. A ačkoli se mu někdy zdá, že jsou jejich přání trošku padlá na hlavu, Norman jim rád pomáhá. Cítí se totiž mezi duchy lépe než mezi živými.

Čtěte také: Filmové tipy: Expendables: Postradatelní 2, Norman a duchové a Váňa

To však jeho okolí vůbec nechce pochopit. Nemine den, aby si ho ve škole někdo nedobíral, a ani doma to není dvakrát růžové. A ke všem jeho trampotám se ještě přidá šílený prastrýček, zombie a rozzuřená čarodějnice. Osud celého městečka se rázem ocitne v Normanových rukou. Když neodvrátí tři sta let starou kletbu, lehne celá Ospalá Lhota popelem. Ale vysvětlujte to někomu.

Elizabeth Cody Kimmelová: Norman a duchové, překlad Lucie Křesťanová, vydalo nakladatelství Mladá fronta 2012, 216 stran, doporučená cena 239 korun

Simon Tofield: Simonův kocour a trable s kotětem

OBR: Simon Tofield: Simonův kocour a trable s kotětemSimon Tofield vystudoval grafiku a v současné době pracuje jako výtvarník a ředitel společnosti Tandem Films.

Kniha Simonův kocour a trable s kotětem je třetím dílem dobrodružství vychytralého Simonova kocoura, které se staly světovými bestsellery. Tofieldovy animované skeče na YouTube dosahují pravidelně rekordních 150 milionů návštěv.

Čtěte také: RECENZE: Simonův kocour na toulkách: I roztomilí králíčci umí být parchanti

Výtvarník Simon Tofield dostal první koťátko, když mu bylo devět let. Od té doby už se nestalo, že by neměl doma alespoň jednu kočku. Dnes běhají v Simonově domě čtyři huňatí kamarádi. Nejmladší kotě Teddy ho inspirovalo právě k této knížce.

Simon Tofield: Simonův kocour a trable s kotětem, vydalo nakladatelství Paseka 2012, 240 stran, doporučená cena 249 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: 5 knih pro děti, které zajisté zaujmou i dospělého čtenáře