Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové tipy: Expendables: Postradatelní 2, Norman a duchové a Váňa

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

6. 9. 2012

FOTO: Arnold Schwarzenegger Expendables 2První týden školního roku se diváci mohou těšit na pokračování Postradatelných. Do kin zavítá i dokument o žokejovi Josefu Váňovi. Na milovníky komedií čeká film o mladíkovi, který mluví s mrtvými.

FOTO: Arnold Schwarzenegger Expendables 2

Kdo z vás se tu smál mojí hlášce „Já se vrátím!“?. Zdroj: Bontonfilm

Expendables: Postradatelní 2 (The Expendables 2, recenze, trailer)

Pokračování úspěšných Postradatelných z roku 2010 na sebe nedalo dlouho čekat. Naši staří dobří známí v čele se Sylvesterem Stallonem se vracejí v plné zbroji, navíc posíleni o nové členy Liama Hemswortha a Yu Nan. Jejich úkol je prostý, avšak ne zrovna podařený.

Při jeho plnění navíc jeden z Postradatelných přichází o život. To samozřejmě partu drsňáků nepotěší, a tak se rozjíždí boj o holé přežití, ve kterém si mimo jiné musí poradit například s několika tunami plutonia. Pomstít kamaráda je ale hlavní úkol.

Expendables: Postradatelní 2 (The Expendables 2), Akční/Dobrodružný/Thriller, USA, 2012, 103 min, Režie: Simon West, Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=ASSwutc3-Eo[/youtube_660]

Norman a duchové (ParaNorman)

Norman je malý kluk, jenž má jednoho jediného kamaráda – Neila – se kterým se také nikdo jiný nebaví. A proč? Protože Norman je jiný. Přesněji má totiž prazvláštní schopnost vidět mrtvé. S nimi si také velmi rád povídá. Jeho spolužáci ho ale ignorují, rodiče mu naprosto nerozumí a starší sestřička jím pohrdá.

Když ale město, ve kterém žije, napadají krvežízniví zombies, stává se Norman nepostradatelným. Je totiž díky svým schopnostem jediný, kdo tyto milé příšerky dokáže zastavit. Dobrodružný příběh o malém podivínovi je animovaný.

Norman a duchové (ParaNorman), Animovaný/Dobrodružný/ Komedie/Fantasy, USA, 2012, 93 min, Režie: Sam Fell, Chris Butler, Hrají: Anna Kendrick, Leslie Mann, Christopher Mintz-Plasse, John Goodman, Casey Affleck

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=8tVwY7a76y4[/youtube_660]

Váňa

Josef Váňa je nejznámějším a nejúspěšnějším českým žokejem. Osmkrát vyhrál Velkou pardubickou, naposledy ve věku 59 let. Mimo to je i velmi úspěšným trenérem nových nadějných žokejů. V roce 2009 mu byla udělena Medaile Za zásluhy. Je zkrátka legendou pro celý český (nejen) dostihový sport.

To neušlo režisérovi Jakubu Wagnerovi, který se o něm a o jeho životě plném bohatých zkušeností (a to nejen s koňmi) rozhodl natočit dokument. Film zobrazuje rok z Váňova života a mimo jiné poodhaluje i zákulisní taje dostihů.

Váňa, Dokumentární, Česko, 2012, 75 min, Režie: Jakub Wagner

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=dn7733iJmFM[/youtube_660]

Filmové tipy: Norman a duchové, Expendables: Postradatelní 2 a Váňa

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy: Expendables: Postradatelní 2, Norman a duchové a Váňa