Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Klíč králů je rocková opera Daniela Landy. Broadway už prodává lístky

David Mičke

David Mičke

2. 4. 2012

Mirjam Landa, Bohouš Josef, Ondřej Ruml etc.Daniel Landa po menší odmlce připravuje novou muzikálovou podívanou. Klíč králů bude netradiční rocková opera ze světa fantasy. Hudební spektákl od známého hudebníka vypustí v říjnu pražské Divadlo Broadway. Konkurzy na role probíhají.

Konkurzu se zúčastil také Tomáš Savka Zdroj: M. J. Polák, DB

Na říjen plánuje divadlo z pražských Příkopů fantasy muzikál Klíč králů od autora Daniela Landy. Režírovat ho bude Mirjam Landa a spolu s Oldřichem Lichtenbergem zaštítí produkci.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší muzikály české scény

Kulisy a prostředí budou jako vystřižené z World of Warcraft, známé online hry. Landa ale namítá, že právě současná společnost, na rozdíl od té dřívější, dovede kontroverzního ducha inscenace přijmout.

Landa v roli spasitele společnosti

Děj je zasazen do blíže neurčené budoucnosti. Do světa plného elfů, orků, upírů a množství další havěti. Hlavní hrdina, upír Stilo, je unavený obecným rozkladem společenských pořádků a zkažené morálky. Vydá se tedy hledat Klíč králů, který má vše vrátit do pořádku.

„Nemám rád prázdnou zábavu, na to dnes rozhodně není atmosféra. Je potřeba si spoustu věcí uvědomit. To je asi to, co chci divákům dát, samozřejmě zábavnou formou. Někteří budou asi hodně překvapeni,“ řekl autor hudby a textů Daniel Landa.

konkurzy Klíč králů

Mirjam Landa dohlíží na výběr herců

Inscenace s fantazijním nádechem bude vyžadovat výpravnou scénu a schopný výtvarný tým. Z toho důvodu byl k tvorbě přizván Steve Josephson, americký divadelník se zkušenostmi z londýnských muzikálů nebo působení na newyorské Broadwayi. Zajímavá je ale hlavně jeho spolupráce s režisérem Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem.

Nepřehlédněte: Lucrezia Borgia láme v Hybernii srdce

Tvorbu kostýmů si vzal pod křídla Roman Šolc, jenž připravoval oděvy pro řadu muzikálů. Zmínit se sluší minimálně jeho účast na Draculovi, Kleopatře nebo pardubickém Chicagu.

Obsazení zatím neznámé

Obsazení je zatím neznámé. Konkurzu se zúčastnilo několik umělců. Mezi nimi například Václav Noid Bárta, který v současné době hraje na Broadwayi hlavní roli v muzikálu Hamlet. Dále Mydlářova milá Alžběta Bartošová nebo Draculova Adriana jménem Kamila Nývltová a Martin Pošta, Caesar z Kleopatry.

Konkurzy Klíč králů

Bětka Bartošová má smyslný pohled

Divadlo Broadway poslední dobou umravňuje svůj repertoár. Daniel Landa má s tvorbou muzikálu nezanedbatelnou zkušenost, ale až na podzim zjistíme, jestli jeho dílo půjde ve jménu ozdravné kúry známé pražské scény.

Klíč králů

Divadlo Broadway

Režie: Mirjam Landa

Autor hudby a textů: Daniel Landa

Premiéra: 10. října 2012

Vstupné: 149–700 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klíč králů je rocková opera Daniela Landy. Broadway už prodává lístky