Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Klasické sochy v džínech. Francouz moderně oblékl ikony Louvru

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

17. 6. 2013

Pařížská galerie Louvre je známá z mnoha důvodů, úzké džíny a brýle lenonky ale asi nejsou to, co vás při pomyšlení na ni napadne jako první. Až dodnes. Léo Caillard vám Louvre ukáže v novém světle.

[nggallery id=2433]

Francouzský fotograf vytvořil sérii fotografií, na kterých jsou nejslavnější klasické sochy z 220 let staré galerie oblečeny v moderních šatech. Ikony klasického umění jsou tak zahaleny do flanelových košil, džínových bund, vyhrnutých kalhot či slunečních brýlí.

Projekt s názvem Hipster in Stone vznikal tak, že Caillard nejprve pořídil snímky soch tak, jak je v muzeu běžně vídají návštěvníci. Zároveň však požádal několik svých přátel, aby mu zapózovali přesně ve stejných polohách, a to v hipsterském oblečení. Fotek se poté ujal grafik Alexis Persani a pomocí počítačové techniky přenesl oblečení na sochy.

Ačkoli sochy samotné zůstaly nedotčeny, ukazují se ve zcela novém světle. Do moderního světa by v této podobě celkem snadno zapadly; opět se tak ukazuje, že šaty dělají (nejen) člověka… Další zajímavé projekty má Léo Caillard na svých oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasické sochy v džínech. Francouz moderně oblékl ikony Louvru