Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Kladno plánuje dvě komedie. Obě přijdou na začátku nového roku

Eva Síčová

Eva Síčová

5. 1. 2012

FOTO: Dámský krejčíMěstské divadlo Kladno představí dvě premiéry a obě v lednu. Začátek roku rozjedou v komediálním duchu a TOPZINE.cz bude u toho.

FOTO: Dámský krejčí

Pink punk účes ve francouzském stylu Foto: Tomáš Glasberger

Divadlo v Kladně se rozhodlo, že diváky nenechá po začátku roku vydechnout a hned na ně zaútočí francouzskou komedií Dámský krejčí.

Recenzujeme Othella, první premiéru sezóny v Kladně

Premiéru inscenace Georgese Feydeaua, který stojí také za skvělou komedií Brouk v hlavě, chystá divadlo na sobotu 7. ledna. Jak už bývá v kladenském stánku zvykem, i tato hra má podtitul, a to Úsměvná bajka o manželské nevěře.

Režie se ujal Jan Frič a do hlavních rolí obsadil Zdeňka Velena, Petra Pěknice, Tomáše Petříka a Šárku Opršálovou.

FOTO: Dámský krejčí

Lenka Zahradnická a Petr Pěknic

Režisér Frič ke zpracování Feydeauovy hry říká: „Univerzální platnost pravidla, že muž by měl být věrný své ženě, může oslovit i dnes. Rozhodl jsem se však toto ponaučení zabalit do rámce bajky, tedy modelového příběhu s morálním poselstvím – stejně modelového, jako je v dnešní době v jistých ohledech i Feydeauova hra.

Dámský Krejčí

Autor: Georges Feydeau
Režie: Jan Frič
Hrají: Zdeněk Velen, Petr Pěknic, Tomáš Petřík, Jan Vlas, Zuzana Mixová, Lenka Zahradnická, Alena Štréblová, Šárka Opršálová
Premiéra: sobota 7. ledna

Srnky odstartují na konci ledna

Pro fanoušky dvojice Svoboda-Kolečko (Příběhy obyčejného hovadství, Pornohvězdy) mám dobrou zprávu. Pod režijním vedením autora Tomáše Svobody přichází do Kladna představení Srnky. Dramaturga bude opět dělat Petr Kolečko.

Hra oceněná třetím místem v Alfrédu Radokovi v roce 2007 je plná dialogů, které kombinují jazyk a využívá nečekaných dějových zvratů.

Počínaje Dámským krejčím také Kladno změnilo ceny vstupného u premiér. Premiéry souboru jsou nyní za stejné vstupné jako reprízy včetně slev pro studenty, seniory a hendikepované (od 99 do 180 korun).

Tento kousek není pro každého. Je přístupný od 18 let a je předem jasné, že není vhodný pro prudérní povahy. O kvalitách nové komedie Srnky vás budou přesvědčovat herci Štěpán Benoni, Jaroslav Slánský, Jan Krafka či Lenka Zahradnická.

Pokud se do Kladna nedostanete na premiéru, můžete si být jisti, že pro vás bude mít TOPZINE.cz z představení horké recenze.

Srnky

Autor: Tomáš Svoboda
Režie: Tomáš Svoboda
Hrají: Štěpán Benoni, Petr Pěknic, Jan Vlas, Jaroslav Slánský, Jan Krafka, Šárka Opršálová, Zuzana Mixová, Lenka Zahradnická, Karolína Nižníková, Alena Štréblová
Premiéra: sobota 28. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kladno plánuje dvě komedie. Obě přijdou na začátku nového roku