Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kissin‘ Dynamite: Na turné s U.D.O. jsme kvůli absenci ve škole nemohli

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

20. 7. 2012

!Exkluzivní rozhovor!Mladá německá sleaze metalová vypalovačka Kissin‘ Dynamite má na svém kontě již tři alba a České republice se představila na festivalu Masters of Rock 2012 již podruhé. Tentokrát však s propracovanější pódiovou show zahrnující nejen chytlavé melodie, úderné bicí, ale i divadelní prvky.

Kissin´ Dynamite Zdroj: youtube.com

O tom a mnohem více jsme si popovídali s frontmanem Kissin‘ Dynamite Hannesem. Došlo dokonce na informace, které se TOPZINE.cz dozvěděl vůbec první.

Mohl bys představit vaše nové album? V čem se od předchozích dvou liší?

Je trochu jiné. Jmenuje se Money, Sex and Power a je to naše třetí album. Nahráli jsme ho u AFM Records pro celý svět, to je pro nás novinka. Předchozí alba byla vydána pro Evropu nebo jen pro Německo. Tentokrát je to opravdu mezinárodní. Po hudební stránce jsme se vrátili zpět řekněme k našim rock’n’rollovým kořenům. Máme songy, které se hodí pro stadiony spojené se silným metalovým zvukem, což je trochu nezvyklé pro tento žánr. Vytvořili jsme tím cosi nového, co zveme sleaze metal. Lidé znají sleaze rock, glam rock a heavy metal, ale my smíchali heavy metal se sleaze rockem. Je to chytlavá kombinace, máme chytlavé písně, ale teď jsme chtěli napsat fakt hity.

Co můžeš povědět o vaší spolupráci s UDO Dirkschneiderem (U.D.O., ex – Accept)?

Pracovali jsme s ním na druhém albu Addicted to Metal. Zpíval se mnou na titulní písni. Pro mě bylo jako když se ze snu stane skutečnost. Mám rád Accept a AC/DC a všechny tyhle skvělé skupiny, Scorpions samozřejmě taky. Když mi bylo šest, byl pro mě UDO, a pořád ještě je, metalový bůh. Když se rozhodl s námi něco zazpívat, byl jsem strašně šťastný. Navíc je to sympatický a milý chlap, se kterým je radost pracovat.

Jak jste se ke spolupráci s ním dostali?

Viděl nás hrát na festivalu Bang Your Head a líbilo se mu to. Řekl nám, že by nás chtěl pro své evropské turné. Ale problém byl v tom, že jsme ještě chodili do školy a nemohli jsme odehrát všechny ty koncerty, protože pro naše učitele bylo nepředstavitelné, že bychom tak dlouho chyběli ve škole. A tak jsme odehráli alespoň tři koncerty v Německu. Na posledním koncertě jsem se odvážil se ho zeptat, jestli by nechtěl hostovat na našem novém albu a on bez váhání odpověděl: „Jo, rád to udělám.“ A čtyři týdny nato jsme už byli ve studiu.

Přečtěte si také celkový report z Masters of Rock 2012!

Plánujete nějaké další spolupráce s jinými hudebníky?

Možná. Nic určitého ale nehledáme. I když jsme potkali plno skvělých lidí a skvělých muzikantů jako třeba Edguy. Třeba jednou něco nahrajeme s Tobiasem Sammetem. Ale nejsme fixovaní na jednu kapelu.

Přibližně před měsícem jste si střihli roli předkapely pro Shlashe a Mötley Crüe v německém Bambergu. Avizovaná předkapela však byli Black Veil Brides.

Black Veil Brides zrušili koncert, protože, myslím, zpěvákův děda zemřel. Takže hledali support, aby zaplnili mezeru.

Věděli jste předem, že pokud Black Veil Brides nebudou moci vystoupit, jste náhradníky vy?

Ne, vůbec.

Jak dlouho před koncertem jste se to dozvěděli?

Jeden den. Až večer nám zavolali, jestli bychom nechtěli hrát před Shlashem a Mötley Crüe a my jim na to okamžitě řekli, že jo!

[youtube_660]tlcd_AZD3hs[/youtube_660]

Mluvme o tvých hudebních vzorech. Kdo tě ovlivnil nejvíce?

Byli to i Mötley Crüe, ale také mě hodně ovlivnili AC/DC. Nejen technikou zpěvu, ale také svým postojem k hudbě. Také Scorpions a Accept mě hodně ovlivnili a samozřejmě všechny ty pozérské záležitosti z Ameriky jako Poison, Ratt, Aerosmith, Skid Row, Guns N‘ Roses…

Pracujete momentálně na nějakých videoklipech?

Plánujeme natočit nové video. Bude hotové na podzim. Ještě jsme o tom nikde nemluvili, ale exkluzivně ti teď poprvé řeknu, ke kterému songu to bude. Jde o Six Feet Under, baladu, takový spíše komerční song.

Můžeš říct, o čem klip bude?

Jediná věc, kterou ti teď můžu prozradit je, že v klipu zemřu. (smích) Je to motiv textu.

Kde berete inspiraci pro vaše pódiové kostýmy?

Především od mých hudebních vzorů, jako jsou Mötley Crüe. I když jsem víc pro metal, když jde o oblečení. Jasně, mám make-up a vlasy učesané v glam rockovém stylu, ale oblečení mám spíše trochu ve stylu Judas Priest. Mám tím na mysli všechnu tu černou kůži a řetězy. Ale pořád je to takové více ve stylu Mötley Crüe. Já nosím spíše metalové věci, ale vlasy mám spíše glam či sleaze rockové. A jsme zase u té kombinace: řekl jsem, že hrajeme sleaze metal – sleaze jsou vlasy a metal oblečení.

Je pro vás image důležitá?

Jo, je! Serou mě všechny ty dnešní kapely, co vypadají jako pitomí bedňáci. Fakt je nesnáším. Postaví se na pódium bez vlasů, celí v černém, s vousama… Nemám to rád a myslím, že to ani není pro lidi zajímavé. Lidi potřebujou něco, na co můžou ukázat; něco, čím mohou být fascinováni. Toho můžeš dosáhnout, jedině když vytvoříš něco zvláštního. Něco, co přiláká pozornost. To je to, čeho chceme dosáhnout – vystoupit z davu.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům?

Jasně, naučil jsem se něco málo česky pro dnešní vystoupení: Ahoj, moji čeští kamarádi. Jak se máš? (řečeno česky) Chci pozdravit všechny české fanoušky a děkuju za vaši podporu a že kupujete naše alba. Díky vám se náš sen stal skutečností. Doufám, že v tom vytrváte a budete chodit na naše koncerty, protože chci příští rok udělat velké evropské turné, které bude zahrnovat i nějaké show v ČR, takže zůstaňte fanoušky Kissin‘ Dynamite!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kissin‘ Dynamite: Na turné s U.D.O. jsme kvůli absenci ve škole nemohli