Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Glam rockoví Mötley Crüe plánují důstojný konec kariéry. Po 30 letech

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

11. 1. 2012

Chystá se pompézní konec vyhasínajících glam rockových ikon Mötley Crüe? Ještě nedávno v O2 areně řádili v plné síle, dnes mluví o tom, že je třeba skončit důstojně.

Mötley Crüe Zdroj: motley.com

Když se Mötley Crüe poprvé objevili v České republice v roce 2009, vypadalo to jako vzpomínková akce na dávno zapomenutou kapelu. V pražské O2 areně, největší hale v republice, se tenkrát totiž ukázalo pouhých 2736 diváků. V rodné Americe je tomu však jinak. Tam na kapelu, která vévodila celé glam rockové vlně, nezapomněli.

Mötley Crüe momentálně plánují hrát od 3. do 19. února v Las Vegas každý den na jediném místě a to v The Joint v Hard Rock Hotelu. Už takto odvážné plány poukazují na živější zájem publika, než jaký projevila Evropa.

[youtube_660]tXRC5UPWDk4[/youtube_660]

Přesto všechno ale Vince Neil vážně uvažuje o odchodu z kapely po odehrání koncertů v Las Vegas. Po návratu ze svého rybářského výletu zpěvák prohlásil: „Sedím si tam ve své jachtě, uvažuju o budoucnosti a nejsem si jistý, jestli zahrnuje i Mötley Crüe po Las Vegas. Přede mnou je strašně moc příležitostí, které mě opravdu lákají. Prostě jednou nechci litovat toho, že jsem je zahodil.“

Raději shořet než vyhasnout

Jednou to již bez Vince Neila Mötley Crüe zvládli, když jej nahradil John Corabi. Baskytarista skupiny Nikki Sixx to dnes ale vidí jinak než tenkrát: „Nemyslím si, že bylo zamýšleno, aby tato kapela fungovala dlouho. Přesto fungovala déle, než by kdy kdo očekával. Pro nás je to teď o hledání správné cesty k ukončení fungování kapely. Jsem na kapelu strašně pyšný, ale momentálně dokončujeme natáčení filmu a až bude hotový, přijde ten správný čas.“

Čtěte také o vtipné drogové historce členů Mötley Crüe

V době, kdy vypustíme ven film, bude čas zabalit to na úrovni a hlavně pozitivně, ne jako bychom se rozpadali. Myslím, že je to dobrá věc. Nejsme smutní, jsme šťastní.“ Tak to vypadá, že se po více než třiceti letech, devíti řadových deskách a neskutečném hudebním vlivu na tisíce kapel rozplyne jedna ze stadionových ikon osmdesátých let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Glam rockoví Mötley Crüe plánují důstojný konec kariéry. Po 30 letech