Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Basista skupiny Mötley Crüe Nikki Sixx: Krásní lidé se mi hnusí

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

13. 4. 2011

FOTO: Nikki Sixx

V celku obyčejné datum 12. května se stalo pro skalní fanoušky americké skupiny Mötley Crüe a především pro obdivovatele ústřední postavy celé skupiny Nikkiho Sixxe toužebně očekávaným dnem. Baskytarista totiž vydává svou druhou knihu.

FOTO: Sixx: A.M.

Basista skupiny Mötley Crüe Nikki Sixx vydává další knihu i nové album, Zdroj: myspace.com

„Časopis sestavil žebříček ‘The 100 most beautiful people’, jako následování hodný příklad mladým lidem. To se mi hnusí.“ rozhořčeně sděluje Nikki Sixx světu prostřednictvím sociální sítě Twitter necelé dvě hodiny před uveřejněním singlu Lies Of The Beautiful People.

Baskytarista skupiny Mötley Crüe se již před několika lety stejně jako ostatní členové této divoké americké skupiny pustil do práce s projektovou skupinou. V jeho případě jde o skupinu Sixx: A.M., jež vytváří soundtracky ke knihám, které Nikki Sixx píše.

Druhá kniha se bude jmenovat This Is Gonna Hurt

První z jeho knih nesla název The Heroin Diares a díky své popularitě se dočkala i svého českého překladu (vyšla pod názvem Heroinové deníky). Po obrovském úspěchu debutu se rozhodl napsat další, ta však bude mít ráz poněkud odlišný: bude to koncept především Nikkiho fotografií s jeho autentickým komentářem.

Nikki svou druhou knihu pojmenoval This Is Gonna Hurt. Vydání je stanoveno již na 12. dubna a doprovodný soundtrack skupiny Sixx: A.M. vyjde 5. května. Na albu opět spolupracoval s DJ Ashbou, který se rovněž proslavil jako člen současné sestavy skupiny Guns N‘ Roses . A opět ruku k dílu přiložil i James Michael, který zkřížil hudební cesty jménům jako jsou Scorpions nebo Papa Roach.

Pilotní singl Lies Of The Beautiful People již spatřil světlo světa spolu s klipem, sestávajícím ze záběrů z focení promo fotek Sixx: A.M. a především z fotografií, které obsahuje chystaná kniha This Is Gonna Hurt. Ve videu je možné vedle jiných zahlédnout fotografii bezdomovce pořízenou v Praze. Sám autor dodává: „Doufám, že tahle kniha a album znovu nastaví parametry nejen na to, jak se lidé dívají na mě a na sebe, ale hlavně na ostatní.“

A co zbytek Mötley Crüe?

Ostatní členové kapely Mötley Crüe mají také, jak se říká, frmol: Tommy Lee má plné ruce práce s kapelou Methods of Mayhem, recidivista Vince Neil byl nedávno propuštěn z patnáctidenního vězení, kam ho dostala jízda v podnapilém stavu, ovšem jako muzikant se nefláká. Minulý rok vydal sólové album Tattoos & Tequila obsahující i několik coversongů.

A kytarista Mick Mars například hostoval na CD Women and Children Last skupiny Murderdolls, kde si zahrál ve dvou písních. Avšak koncerty Mötley Crüe jsou již také vypsány, zatím však jen pro Ameriku, kterou budou brázdit společně s kapelami Poison a New York Dolls.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Basista skupiny Mötley Crüe Nikki Sixx: Krásní lidé se mi hnusí