×
TOPZINE.cz

Když se z festivalu stane módní přehlídka holínek. I takový byl Rock for People 2011

Festival park u Hradce Králové byl již popáté svědkem největší hudební kratochvíle v České Republice, a to festivalu Rock for People. Jak vypadal jeho sedmnáctý ročník, v čem byl lepší než ty předchozí a co návštěvníky moc nepotěšilo?

Návštěvníci si festival užili bez ohledu na déšť a bahno Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Letošní Rock for People zradilo počasí. První dva dny pršelo a byla zima. Až poslední den vylezlo sluníčko a vyhnalo všechny ze stanů už v ranních hodinách. Vydělali na tom pláštěnkáři a člověk se alespoň mohl inspirovat všemi možnými barvami holínek.

Organizátoři připravili návštěvníkům hned několik novinek. Vedle nového loga a celkového designu (díky kterému hrál celý festivalpark všemi barvami) bylo vše i přehledněji značeno velkými cedulemi, přibylo i více zastřešených míst k sezení.

Čtěte také: Pendulum byli skvělou závěrečnou tečkou festivalu

Stanové městečko nabídlo sprchy zdarma, ovšem na úkor toho, že každý platil 70 korun na noc. I z tohoto důvodu čekala každého při příchodu nepříjemná tří a půl hodinová fronta. Pro novináře byl znovu připraven v.i.p. kemp, opět značně podražený. Ceny rostou asi všude.

Potěšil dobrý výběr kapel

Jak všichni vědí, line-up už dávno není jenom o rocku. Zastoupeny byly všechny jeho odnože, na své si přišli fanoušci electra, ska, drum and base, metalu a dalších. Vedle velkých známých kapel mohl člověk objevovat i nová jména nejenom z Čech, ale třeba i z dalekého Japonska nebo Mexika.

Dobrá nálada na festivalu Rock for People 2011

Vylepšený byl i doprovodný program se spoustou divadelních představení, djs (Kay a Tuzex asi jako nejlepší) a Silent Disco, kde hráli dva djs najednou, ovšem pouze do sluchátek, na kterých si tanečníci mohli vybrat a pěkně bez rámusu se vyřádit. Sky Bar, velký výběr občerstvení a barů byl už samozřejmostí.

Všechny kapely se snažily, většina z nich předvedla skvělé výkony. Za sebe bych vyzdvihla vystoupení japonských Tokyo Ska Paradise Orchestra, kdy devět Japonců zběsile pobíhalo po pódiu v rytmu ska a bavilo tím všechny přítomné. Nadchli i němečtí Digitalism, takový nářez electra by člověk na Rock for People nečekal.

Čtěte také: Pondělní Rock For People byl ve znamení kytarovek a My Chemical Romance

The Wombats a White Lies nezklamali, stejně jako Tata Bojs nebo slovenští Lavagance. České kapely vystoupily tradičně snad všechny od Chinaski přes Tři Sestry až po Tomáše Kluse. Nejočekávanější vystoupení Pendulum mělo neuvěřitelné grády a splnilo sny mnoha přítomným fanouškům. Lepší zakončení si snad ani nešlo přát.

Když náhodou potkáte Pendulum jen tak na letišti…
Mně, která jsem na Pendulum naživo vyrazila už podruhé, se splnil sen hned nadvakrát. Druhý den po festivalu jsem totiž celou australskou sestavu (všichni pěkně v černém, jakoby zrovna odešli z koncertu) potkala na ruzyňském letišti při své cestě na letní prázdniny. Samozřejmě mi to nedalo a s podlomenými koleny jsem jim všem podala ruce a doufám, že nejen za sebe poděkovala za to, jak skvělí jsou.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..