Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kde v Praze hledat VINTAGE

Redakce

Redakce

25. 6. 2010

Každý, kdo miluje módu, také rád experimentuje. Prostě to k tomu patří. Když nám dochází fantazie a nemůžeme vymyslet nic nápaditého, nejjednodušší je obrátit se na vintage. Jen malinký doplněk s nádechem retra promění celý outfit a můžeme vyrážet do ulic. Kde se ale takový skvost dá najít, vám nyní rádi poradíme.

Zdroj:trueslant.com

Stává se často, že si hořce povzdechneme nad tím, že se z Prahy ještě nestala jedna z módních metropolí a spousta značek a obchodních řetězců sem ještě nedorazila. Naše rada zní: „Nevěšte hlavy!“ V kouzelných uličkách našeho hlavního města se totiž skrývají poklady, o kterých se vám ani nezdálo.

Co vlastně znamená vintage?

Je to pojem pro vše, co je staršího původu nebo má takový design. Týká se to lampy po babičce stejně tak jako šatů Audrey Hepburn z 60. let. Je to skvělá příležitost osvěžit si šatník, bez větších finančních ztrát. Důležitým pravidlem při používání ale je, všeho s mírou. Nechcete přece vypadat jako přelud z minulosti.

Zdroj:bohemianretro.com

Kde tedy hledat

Jednou z nejznámějších prodejen všeho, co je z let minulých, je Bohemian Retro. Najdete zde úplně všechno od nádobí a porcelánových souprav po sluneční brýle. Nachází se v ulici Čajkovského 22 na Žižkově. Ceny se odvíjejí od vzácnosti věci, ale většinou jsou velmi rozumné.

Populární outlet nabízející luxusní zboží za dostupné ceny je Nana Vogue. Nachází se hned za obchodním domem Kotva v ulici Benediktská 8 a je plný prvotřídního značkového zboží. Nabízí především kvalitu osvědčených jmen, jejichž díla nevyjdou nikdy z módy.

Obchod Nana Vogue, Zdroj:fashionbook.cz

Místo, kde dříve nebo později potkáte známou tvář, je obchůdek Toalette. Je velmi oblíbený za rozmanitost, kterou nabízí, a najdete zde mix nových a starých kousků. Adresa je Karolíny Světlé 9. Dále vám velký výběr nevšedních outfitů poskytnou obchody RetroPerlové ulici a VintageMichalské. Jsou téměř totožné a ceny nejsou tak vysoké.

Na řadě je Quasimodo Vintage Fashion, který se nachází přímo v pasáži Platýz u Národní třídy. Kromě vintage zde najdete second hand zboží ze známých obchodních řetězců. Také Laly Vintage clothes shop je velmi originální místo, kde najdete téměř cokoliv. Je umístěn v ulici Štupartská 3 u metra Staroměstská.

Obchod Laly, Zdroj:prague-stay.com

Kromě specializovaných výše zmíněných obchodů naleznete spoustu pokladů v běžných second-handech. Další alternativou může být zapomenutá truhla na půdě po pratetičce. Pokud máte další zajímavé tipy, kde hledat, tak se s námi o ně určitě podělte. Tak nakonec vyhlašuji loveckou sezónu za otevřenou a přeji dobré úlovky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde v Praze hledat VINTAGE