Menu
TOPZINE.cz
Přijímací zkoušky na VŠ

Kde studovat herectví: Známe 4 nejznámější školy pro budoucí herce

Redakce

Redakce

1. 9. 2018

Herectví lze studovat jak na JAMU a DAMU, tak i na soukromých školách. Výjimkou však nejsou ani konzervatoře, které patří mezi střední školy.

Hrát ve filmu bývá snem mnoha lidí. To se také odráží na počtu uchazečů. Co se týče DAMU a JAMU, zde se každoročně očekává největší nával. Možné je využít i soukromé školy, u nichž nám však nejspíš nebude stačit rozbité prasátko.

Na státních školách je studium rovnou čtyřleté

U obou škol, tedy u JAMU i DAMU, se studium ukončuje čtyřletým magisterským studiem. Po jeho absolvování dostanete titul Mg.A. Není tedy potřeba dělat nejprve bakalářský stupeň studia a poté navázat na magisterský.

Na DAMU studenti spolupracují s divadlem DISK, kde vznikají i absolventská představení, a v Brně je to studio Marta.

Často je velmi užitečné navázat kontakt s kýmkoliv z těchto divadel, kdo má více zkušeností a může vám v lecčem pomoci.

Ať soukromá či státní škola, vyžaduje se talent

Největší šance na přijetí při menším počtu uchazečů je samozřejmě u soukromých škol. A takové jsou hned dvě.

První z nich je Vyšší odborná škola herecká v Praze, která je zaměřena na dramatické umění obecně a k tomu je i moderování. Na rozdíl od veřejné školy je studium zakončené po třech letech titulem DiS. Co se týče peněžní částky, pohybuje se kolem 20.000 korun.

Další je Zlínská soukromá škola umění, která má stejné zakončení jako výše uvedená v Praze. Zde se částka pohybuje na pomezí 2.000 korun měsíčně, což v přepočtu vychází na rok také na 20.000 korun. Ovšem na rozdíl od svého konkurenta v Praze je tu i zápisné v ceně 1.200 korun.

Přijímací zkoušky na DAMU: Přijďte s chutí hrát a tvořit

Vybrali jsme 5 divadelních škol. Vystupte ze stínu a staňte se hercem

Důležitý je dostatek kreativity a kulturní rozhled

Ať se tedy hlásíme na jakoukoliv školu, přijímací řízení by mělo vždy prověřovat předpoklady ke studiu, tj. talent, psychické a fyzické předpoklady, schopnost improvizace. Také by měl mít uchazeč dostatek kreativity a kulturního rozhledu nejen na úrovni maturity.

Typy textů a jejich množství si už každá škola určuje podle svého. Proto je důležité si jejich požadavky včas najít na internetových stránkách, které každá škola jistě má. Pak už zbývá jen doufat, že zrovna vy budete těmi, kteří nejvíce komisi zaujmou.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Kde studovat herectví: Známe 4 nejznámější školy pro budoucí herce