Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Každý nemá Emoce jako Roman Empire

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

8. 3. 2010

re_emoce_cover2Pro opravdové fandy electronica-experimental to jistě bude o něco větší událost než pro nezasvěcené. Roman Empire se snaží svou hudbou propojit posluchače více žánrů najednou. Alespoň snaha se musí ocenit.

Roman Empire, Zdroj:bandzone.cz

Roman Empire Zdroj: bandzone.cz

Roman Empire má na svém triku již několik projektů tohoto žánru. Album Emoce dokončil začátkem roku 2009, ale pracovat na něm začal již o rok dříve, ještě před finišem jeho prvotiny CM úsměvů, CM slz. Aby si člověk vychutnal tóny, které se na něj při poslechu pohrnou doslova ze všech stran, musí být v jakémsi zvláštním rozpoložení. Upřímně si myslím, že pokud si disk pustíte ve veselé náladě, určitě o ni přijdete. Skladby jako Strach či Smutek dají totiž zabrat i vašim emocím.

Pouze a právě na Strachu spolupracoval s Ivetou Nečasovou, ostatní treky už má na svědomí sám Roman. Deska obsahuje celkem osm skladeb a některé z nich vám opravdu pocuchají nervy.

„Album hodnotím jako syrové, intimní a neexhibující. Rozhodl jsem se dát pod mikroskop určité emoce anebo slova, která emoce reprezentují,“ říká o projektu sám autor. Dle mého názoru musel být onen pomyslný mikroskop minimálně elektronický a nastavený na obrovské zvětšení. Emoce jsou totiž odhalené až do morku kostí.

Roman Empire - Emoce Zdroj:archiv

Roman Empire - Emoce Zdroj: archiv

Co se asi tak může dít v člověku, který složil takovouto hudbu, to nevím. Jsem si ale jistý, že slabším povahám určitě nedoporučím, aby si CD vzali na výlet autem. Hrozí totiž, že své auto v půli cesty strhnou ze silnice a napálí to do nejbližšího stromu. Ale taková už hudba tohoto muzikanta je.

Projekt Roman Empire byl založen roku 2004 a mimo již zmiňované album CM úsměvů, CM slz vydal ještě pět kousků, včetně Emocí.

Roman Empire – Emoce

Vydáno: 2009

Celkový čas: 42:48

Skladby: Smutek, Strach, Nostalgie, Nevinnost, Láska, Matka, Šílenství, Štěstí

Vydalo: xproduction s.r.o.

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Každý nemá Emoce jako Roman Empire