Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Katy Perry je bohyní amerických hitparád

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

26. 5. 2011

FOTO: Katy PerryKaty Perry oslavila 12. května svůj další hudební úspěch. V onen den totiž uplynul přesně rok o doby, kdy se její skladba California Gurls dostala do Top 10 americké hitparády týdeníku Billboard. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se zpěvačka nedržela v Top 10 nepřetržitě celý rok.

FOTO: Katy Perry

Katy Perry, Zdroj: facebook.com

Americká zpěvačka Katy Perry láme rekordy. Za svou jedenáctiletou kariéru zpěvačky vyhrála hitparádu se čtyřmi singly z jedné desky, navíc je deska Teenage Dream teprve čtvrtou v celé historii, z níž vzešly čtyři hity číslo jedna. Katy Perry je teprve čtvrtou zpěvačkou, jež měla v hitparádě Top 5 současně dva singly. California Gurls je skladba, která se v historii EMI prodávala absolutně nejrychleji a která držela rekord v počtu odehrání v rádiích během jednoho týdne.

Zpěvačka ale nedávno překonala svůj vlastní rekord v počtu odehrání skladby v rádiích za jeden týden. California Gurls předala štafetu skladbě E.T. Ta byla do rozhlasového vysílání zařazena dvanáct tisíc tři sta šedesát jedenkrát během sedmi dnů.

A aby toho nebylo málo, Katy Perry přidala další trumf – je první pěveckou osobností, která se udržela v Top 10 žebříčku Billboard Hot 100 více než rok. Hitparáda Hot 100 má v týdeníku Billboard již padesátiletou tradici. A žádný z umělců se až doposud v Top 10 neudržel celých 52 týdnů. Katy Perry tak porazila dosavadní rekordmany Ace of Base (48 týdnů), Carlose Santanu (42 týdnů) a Mariah Carey (41 týdnů).

Přečtěte si též recenzi alba Teenage dream

Zpěvačka začala svou okupaci žebříčku singlem California Gurls. Skladba se držela nejprve dlouhou dobu na druhém místě, poté se ale vyšvihla na jedničku a svou pozici neopustila po celých šest týdnů. Následoval Teenage Dream, Firework a E.T. (poslední dvě jmenované skladby byly v hitparádě současně celé dva týdny). Vláda Katy Perry nad hitparádou ještě neskončila. Singl E.T. se stále drží druhé pozice. Uvidíme, jaký počet týdnů bude u této fenomenální zpěvačky konečný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katy Perry je bohyní amerických hitparád